Житомирських студентів відправлять в археологічну експедицію за артефактами

Житомирських студентів відправлять в археологічну експедицію за артефактами
Студенти ЖДУ імені Івана Франка разом із науковцями Інституту археології НАН України шукатимуть нові історичні артефакти. Про це інформує прес-центр університету. Майбутні історики долучаться до науковців Інституту археології НАН України та спільно з ними проведуть археологічні розкопки на давньоруських городищах Олевська та Коростеня. Місцем активності археологів стануть також поселення трипільської культури Ожеве-острів поблизу села Ожеве Сокирянського району Чернівецької області та Бернашівка-1 поблизу села Бернашівка Могилів-Подільського району Вінницької області. На Житомирщині останні роки Інститут археології НАН України здійснює планові археологічні дослідження. Пам'ятки, які цікавлять науковців відносяться до широкого хронологічного періоду: від кам’яної доби до періоду пізнього середньовіччя. Цьогорічна Житомирська археологічна експедиція ІА НАНУ на чолі з фахівцем у галузі давньоруської археології Андрієм Петраускасом проводиме розкопки з липня по серпень. Це буде для студентів виробничою практикою. Студенти спеціальності «Історія» історичного факультету ЖДУ імені Івана Франка вже 10 років проходять польову археологічну практику. Вчетверте - на базі Житомирської археологічної експедиції ІА НАНУ.

Завдяки дослідженням, звітує університет, врятовано від руйнації декілька археологічних комплексів та об’єктів, зібрано величезну колекцію різноманітних предметів.

Це: частини скляних браслетів, намистини, цвяхи давньоруського часу, наконечники стріл, натільний хрестик 12 ст., фрагменти посуду давньоруського часу, шиферні прясельця, знаряддя праці, якими користувалися наші предки тощо.

Деякі з цих знахідок зберігаються і виставлені для огляду в експозиції Археологічного музею університету.

Археологічна практика дозволяє студентам-історикам детально знайомитися з методикою проведення археологічних розвідок і розкопок, прийомами фіксації виявлених об'єктів та індивідуальних знахідок, веденням польової документації. Ректор ВУЗу Петро Саух переконаний, що проживання студентів-учасників експедицій в наметах сприяє їх фізичному та моральному оздоровленню. Ректор впевнений, що приємні спогади про ці розкопки залишаться у пам'яті студентів-франківців на все життя.
Репортер Житомира
08 Липня, 2013 16:46

У контекстi прочитанного: