Впроваджуємо енергоефективність вдома

Впроваджуємо енергоефективність вдома

Енергетична проблема ось уже на протязі останніх 30 років є однією з найважливіших для всього людства. 

Населення нашої планети і його потреби неухильно зростають, тому завдання заощадження енергії виходить на перший план. Сучасні технології дозволяють істотно знизити витрати, тим самим полегшивши життя простим людям, у багатьох з яких очі лізуть на лоба при вигляді сум за комунальні послуги. Тому не дивно, що городяни все частіше переїжджають за місто, зокрема в будинку з бруса. Брус сам по собі відмінно «тримає» тепло, тому витрати на опалення будинку невеликі. А якщо скористатися кількома простими порадами з енергозбереження та доопрацювати будинок до пуття, запровадивши сучасні «розумні» технології, як наприклад, обігірівач Термоплаза, то це дозволить заощадити кругленьку суму. 

Лампочці Ілліча - Ні!

Енергозберігаючі лампи були розроблені багато років тому, проте через свою дорожнечу людина ставиться до їх купівлі скептично. А даремно. Енергозберігаюча лампа, потужність якої дорівнює 15 ват, здатна освітити простір не гірше звичайної лампи розжарювання на 100 Ватт. Якщо врахувати, що сучасні енергозберігаючі лампи працюють в 5-10 разів довше в порівнянні зі своїми прабатьками, термін служби яких не перевищує 1 тисячі годин, то питання з вибором лампочок відпадає саме собою. Звичайно, недоліки у ефективних ламп є. Це і висока вартість, і «холодне» світло. Але, по-перше, покупка швидко окупається, а по-друге, зараз випускаються лампочки, які здатні видавати близьке до «теплого» світло.

Утеплюємо будинок

Витрати на опаленні можна скоротити приблизно на 70% банально утепливши будинок з бруса. Найбільші витоки тепла розташовуються в районі дверей і вікон. В першу чергу необхідно подумати про спорудження в будинку з бруса передбанника, щоб тепло не виходило назовні при кожному відкритті вхідних дверей. Далі слід поміняти віконну коробку на склопакет (дерев'яні вікна зі склопакетом підійдуть найкраще).


Репортер Житомира
17 Березня, 2017 12:26