Майкл Щур просвітив житомирян як спілкуватися з бюрократами

Майкл Щур просвітив житомирян як спілкуватися з бюрократами

Майкл Щур з "Телебачення Торонто" спеціально прилетів у Житомир, щоб допомогти житомирянам, змученим бюрократією і корупцією, а також пасивністю і відвертим саботажем чиновників.

На досвіді Канади небайдужий до світових суспільних процесів журналіст, порадив житомирянам створювати "піраміди управління в своїх будинках, районах і місті".

З його слів, в Канаді мало пасивних людей, кожен, окрім своєї основної зайнятості, добровільно бере на себе частку громадського суспільного навантаження. Один займається підтримкою місцевої баскетбольної команди, інший організовує заходи з підтримання благоустрою на районі, третій займається культурою - кожен чимось займається на користь суспільства на громадських засадах.

"Якщо ти нічим суспільно-корисним окрім роботи не займаєшся - з тобою просто не дружать, ти п'єш на самоті і так само на самоті спиваєшся, нікому не потрібний і ніхто про тебе не згадає".

Найважче в Україні - це організувати людей в будинку навколо колективного підтримання в ньому порядку, організації збору коштів та ремонтних робіт, оскільки під час таких зустрічей сусіди починають сваритися, а ініціатора покращення колективного благоустрою починають підозрювати в шахрайстві. 

Пропозиція Майкла: створювати піраміди, тільки нікого не кидати на гроші. Вибрати головного по поверху, головного під'їзду, головного будинку, головного декількох будинків, головного кварталу, головного району і через них вирішувати питання в залежності від їх масштабів.

А щодо чиновників з ЖЕКів, стосунки з якими сповнені чорнющого негативу, Майкл рекомендує підходити до них з доброзичливою посмішкою, без агресії, позиціонувати себе як їхнього друга, вдячного клієнта, дати їм відчути себе потрібними, незамінними, доблесними, добрими друзями мешканців, чиї будинки вони обслуговують. 


Репортер Житомира
20 Березня, 2017 11:05