Які плюси та мінуси автівки на газу

Які плюси та мінуси автівки на газу

Перш ніж говорити про те, яким паливом краще заправляти автомобіль - бензином або газом, слід розібратися, який буває газ. 

Для заправки машини використовують три його види: пропан, бутан або метан. Останній ми розглядати не будемо, оскільки для такої установки необхідно отримати спецдозвіл. До того ж машина буде коштувати значно дорожче, плюс поршнева система двигуна через таке пальне стане зношуватися значно швидше. А як цього уникнути читайте далі.

Для порівняльних характеристик ми розглянемо пропан, через щільність його витрата значно нижче, ніж у бутану.

Зазвичай газове паливо використовують автомобілі, які проїжджають в рік близько 20 тис. кілометрів. Так вони значно економлять свої кошти, адже газ коштує значно дешевше. Проблем із заправкою водії даних автомобілів не відчувають, оскільки газова колонка завжди є і на трасах, і на магістралях. Безумовно, головним плюсом є екологічність газу. Зміст в ньому різних шкідливих речовин значно нижче, ніж у бензину. Крім цього, двигун буде працювати набагато рівніше, масла витрачається набагато менше, а темних утворень від нагару на стінках клапанів і поршнів і зовсім не буде. Варто також відзначити, що при використанні газу як палива двигун видає значно менше шуму, а вихлопи менш шкідливі.

Тепер трохи поговоримо про мінуси. Перше, що варто відзначити, - зменшення обсягу багажного відділення, адже обладнання встановлюється саме в нього. Важливо періодично оглядати цілісність установки. . Ще одним недоліком даної установки є зменшення динаміки їзди і розгону. Відбувається це тому, що газ, на відміну, скажімо, від бензину, згоряє довше, а значить, температура в камері дуже висока. Через перегрів двигуна зменшується ресурс роботи клапанів.

На закінчення варто додати, що приймати рішення щодо того, встановлювати дане устаткування чи ні, вирішувати тільки вам. І все-таки перше, що потрібно враховувати, - це скільки кілометрів в рік ви їздите на своєму авто. Якщо менше 15 тисяч кілометрів, то, можливо, від установки газового обладнання варто відмовитися, адже при такому розкладі воно окупиться зовсім не скоро.


Репортер Житомира
21 Вересня, 2017 23:05