Народна примета: прошли дощі – чекай масових отруєнь грибами

Новини Житомира на Репортері:протягом лише однієї доби, 23-го вересня, перелік осіб, які отруїлися грибами на Житомирщині, поповнилися ще на двома потерпілими. До реанімаційних відділень обласної клінічної та обласної дитячої лікарень було доставлено 74-річну мешканку села Торчин Коростишівського району та 2-річного хлопчика з села Вила, Романівського району Житомирщини. Обом постраждалим лікарі поставили діагноз – «отруєння дикорослими грибами», повідомляє Центр зв’язків з громадськістю ГУМНС в Житомирській області.

Статистика свідчить, що з початку 2010 року внаслідок вживання дикорослих грибів на Житомирщині вже отруїлося 18 осіб, з них 2 дітей. Аби запобігти неприємним ситуаціям, що пов’язані з отруєннями дикорослими грибами, Головне управління МНС України в Житомирській області рекомендує дотримуватись правил збирання, приготування і вживання грибів.

1. Не збирайте гриби поблизу трас, на пустирях і звалищах.
2. Ніколи не збирайте гриби з бульбоподібним потовщенням внизу ніжки, не готуйте з них страви і навіть не намагайтеся спробувати їх на смак!
3. Не збирайте гриби, які вам не відомі! При будь-якому сумніві їх краще викинути!
4. Небезпечні перезрілі, слизькі, червиві та пошкоджені гриби!
5. Не тримайте необроблені гриби у холодильнику більше 1 доби!
6. Додержуйтеся санітарно-гігієнічних правил при консервуванні грибів!
7. Дітям до 14 – 16 років гриби протипоказані взагалі, оскільки система травлення дитини “перебудовується” лише після 18 років. Навіть їстівні гриби малюкам – вороги!
8. Пам’ятайте, що не лише сирі, але й погано очищені, недоварені, недосмажені, не просолені гриби можуть стати причиною отруєння.
9. Незважаючи на високі харчові та смакові якості, гриби погано перетравлюються шлунком. Упоратися з такою їжею може лише абсолютно здоровий дорослий організм. При хворобах нирок, печінки, запальних процесах шлунка гриби протипоказані й дорослим.
10. Якщо ви відчули ознаки отруєння, не зволікайте і негайно викликайте “швидку допомогу”!

Пам’ятайте! Збирання грибів для людини – це завжди “гра з вогнем”. Якщо ви бажаєте здоров’я собі та своїм близьким, будьте обережними! Не ризикуйте своїм життям! Грибник, як і сапер, може помилятися лише один раз!

Джерело: Reporter.zt.ua