Національна конференція з ВІЛ/СНІДу вартістю в 2,5 мільйони гривень провалилася

Провальною вважають Національну науково-практичну конференцію з питань ВІЛ-інфекції/СНІДу, що проходить у Києві 17-19 листопада. Таку заяву сьогодні зробили представники громадських організацій з усієї України, які брали участь у конференції.

«Конференція, яка коштувала 2,5 мільйони гривень і яка називається «За кожне життя – разом», провалилася. Ми не разом! Мета, поставлена перед конференцією – діалог між владою, громадянським суспільством та лікарями – не досягнута», – заявив з трибуни Сергій Маковєєв, регіональний представник Всеукраїнської Мережі ЛЖВ.

«У нашому місті немає ліків для ВІЛ-позитивних дітей. Тому матері на око ламають пігулки для дорослих, щоб врятувати своїх малят. А вчора голова Комітету з питань протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу МОЗ України Світлана Черенько брехала нам з трибуни, що жодна людина в Україні не померла через відсутність ліків», – сказав Дмитро Андрійченко, активіст з Черкас.

За словами представників неурядових організацій, Національну конференцію проігнорували: Міністр охорони здоров’я Зиновій Митник, Міністр у справах сім’ї, молоді та спорту Равіль Саффіулін, Голова комітету Верховної Ради України з питань охорони здоров’я Тетяна Бахтєєва, Секретар РНБО Раїса Богатирьова. На конференцію не з’явилися жодний із заявлених представників Міністерства економіки та Міністерства фінансів України.

Кілька десятків людей вийшло на сцену з вимогою визнати конференцію провальною та включити цю заяву до Резолюції Національної конференції.

За оцінками ВООЗ 360 тисяч українців живуть сьогодні з діагнозом ВІЛ, і щороку ця цифра збільшується в геометричній прогресії.

Україна посідає одне з перших місць в Європі за темпами поширеності ВІЛ/СНІДу. Лише за 10 місяців 2010 року в Україні зареєстровано 20 тисяч нових випадків інфікування ВІЛ. Щодня від СНІДу помирає 12 українців.

Джерело: Устінова Олександра Всеукраїнська мережа ЛЖВ