Пам’ятні дати йдуть, а проблеми чорнобильців – залишаються

Учора у Житомирі вшанували подвиг ліквідаторів аварії на ЧАЕС. У Житомирській міській раді відбулася зустріч представників міської влади з ліквідаторами, дружинами загиблих. Подібні зустрічі проходять не в радісній атмосфері: ліквідаторам справді важко. Багато вже померло, ті ж хто живуть, у своїй більшості хворіють на тяжкі хвороби, лікування яких потребує значних коштів. Те, що держава недофінансовує чорнобильські програми – знають усі і так…

Вчора ліквідаторів нагороджували почесними грамотами та пообіцяли одноразову грошову допомогу. Її сума – невелика і не в силі буде підтримати сім’ї ліквідаторів. З іншого боку, вирішення цієї проблеми лежить не стільки на органах місцевої влади, як на державі, яка послала їх у те пекло, і заради якої вони пожертвувати своїм здоров’ям і життям.

Олександр Ковальчук, голова координаційної ради чорнобильських фондів в Житомирській області, ліквідатор аварії на ЧАЕС: “Теперішній закон, який гарантує захист чорнобильців – “декоративний”. Його потрібно уточнювати і доповнювати, оскільки він не забезпечує повного соціального захисту ліквідаторів. Знаю, що така робота вже проводиться. Ми ж, у свою чергу, не відмовляємось від співпраці з владою у цьому питанні. адже розуміємо, що остаточний вигляд цього закону залежить у тому числі і від нас.”

Перший заступник міського голови Галина Семенець та заступник міського голови Іван Заінчковський вручили ліквідаторам грамоти виконавчого комітету Житомирської міської ради

Сьогодні у Житомирі проживає понад 3300 ліквідаторів аварії

Держава зобов’язана виплачувати у повному обсязі вартість продуктів харчування, проїзд на санаторно-курортне лікування, компенсації за невикористані путівки та інші пільгові статті

Справжні ліквідатори – герої Україні, мужність яких достойна найвищих похвал

У ті страшні дні ліквідації аварії вони не думали про те, як важко їм буде “вибивати” з держави компенсацію за втрачене здоров’я…

Репортер Житомира