Житомиряни полінувались підтримати всесвітній Марафон проти порушень прав людини.

«Пересічні житомиряни відзначаються завжди своєю громадською неактивністю. Ми зібрали близько 150 листів по місту. Головна проблема – написання довгого листа від руки. Це важко. Люди відвикли від писанини, звикли друкувати. Та і часу жаліють.» – розповіла Ірина Тютюнник, представник правозахисного руху.

Щороку в цей день всесвітній правозахисний рух Amnesty International консолідує свої зусилля в захист конкретних жертв порушень прав людини під час Марафону написання листів, заходу, в рамках якого люди з цілого світу протягом доби від руки пишуть листи на захист осіб, чиї права порушені, в знак солідарності з ними.

У 2010 році учасники Марафону вирішили писати листи від руки, оскільки такі листи мають більшу вагу, адже його автор витрачає певний час та зусилля на його написання. Але в Житомирі ідея, очевидно, справила протилежний ефект.

Ірина Тютюнник: “Марафон був проведений таким чином, як і в Європі, але в Україні ми повинні враховувати менталітет людей, і під них підганяти акції. Якби це були підписи під готовими петиціми, це було б набагато дієвіше. Сподіваюся, що наш київський офіс прислухається до нас і у наступному році акція пройде успішніше.”

Україна приймає участь у Марафоні третій рік. В цьому році приймало участь 13 міст

Героями Марафону стали семеро осіб, які страждають через порушення прав людини. У 2004 році жителі міста Меркурія, що у центральній Румунії, були насильно виселені зі свого дому. Ромам сказали, що переміщення було тимчасове, але майже 6 років місцева влада не надає їм відповідного притулку.

Отець Алехандро Солалінде Герра (Мексика) – католицький священник. Створив притулки для мігрантів, які сподіваються на нове життя в США

Уля Дримба Репортер Житомира