Колись українці не замикали двері, бо злодіїв не було. А тепер?

Напередодні свят троє товаришів, жителі Овруцького району Житомирщини, вирішили «підзаробити», аби як годиться, з гарним столом та спиртними напоями, відзначити.

Отож задумано – зроблено. «Завітали» до одного зі своїх знайомих, допоки того, звичайно, не було вдома та поцупили в нього телевізор марки «LG», ще й коробку з документами на нього прихопили. Знали ж бо, які речі та де знаходяться в будинку, оскільки не раз там бували у господаря в гостях, повідомляє Репортеру Житомира ВЗГ УМВС.

Після цього викрадене продали місцевому таксисту, який, зважаючи на наявність коробки та документів, нічого лихого не запідозрив або не захотів про це подумати.
Зароблені гроші друзяки добросовісно пропили, прикупивши все ж таки дечого з їжі та випивки на свято.

Працівники міліції Овруцького РВ УМВС України в Житомирській області, які виїхали на виклик стривоженого господаря, що, повернувшись додому, не застав там свого майна, констатували проникнення через незамкнені двері.

Накинути замок на двері, не замикнувши їх – звична сільська практика

Як з’ясувалось, постраждалий того вечора не став зачиняти вхідні двері будинку на замок, а лише накинув навісний, зімітувавши, наче він закритий. Такі «обманки», за словами чоловіка, він практикував частенько, коли залишав своє помешкання, про що, звісно, знали і його друзяки. Отож настав той момент, коли за власну легковажність, довелось розплачуватись.

Володимир Башинський, начальник Овруцького РВ: “З впевненістю можна стверджувати, що безпека оселі залежить, у першу чергу, від власника. Звичайно, ніхто й ніколи не може гарантувати, що злодійська пошесть омине його хату, але вжити заходів, щоб зменшити ризик стати жертвою крадіїв, під силу кожному.”

Кримінальна практика свідчить, що квартирні крадіжки злодії найчастіше скоюють там, де господарі не подбали про надійні замки, міцні двері, не кажучи вже про засоби сигналізації, грати на вікнах та вжиття інших заходів безпеки. У таких помешканнях зловмисники почуваються, як риба у воді. І не має значення, чи це квартира в багатоповерхівці, чи, як у нашому випадку, приватний будинок у сільській місцевості.

На даний час оперативники карного розшуку Овруцького РВ встановили особи підозрюваних та затримали їх, а викрадений телевізор вилучили. Відносно чоловіків порушено кримінальну справу за ч.3 ст. 185 (крадіжка) Кримінального кодексу України, яка передбачає відповідальність у вигляді позбавлення волі на строк від 3 до 6 років.