Житомиряни невдовзі платитимуть більше за телебачення й Інтернет

За прогнозами Телекомпалати України,телекомунікаційні послуги провайдерів в 2011 році можуть подорожчати в середньому на 5 – 10%. У першу чергу це торкнеться компаній, що працюють чесно.

Як наголошується в повідомленні Телекомпалати, причинами подорожчання стануть підвищення собівартості обладнання, зростання тарифів на електроенергію, а також планове збільшення розміру відрахувань правовласникам відповідно до укладених договорів. Таким чином, подорожчання послуг на 5 – 10% є цілком обгрунтованим.

Директор Телекомунікаційної палати України Костянтин Грицак: “На відміну від провайдерів, що працюють на напівлегальній основі, компанії, що працюють в відкрито, більш схильні до впливу такого роду факторів. А очікуване подорожчання послуг буде свідчити як раз про прозорість роботи”.

На думку експертів ТПУ, на сьогоднішній день чесним провайдерам не представляється можливим утримувати ціни на попередньому рівні, оскільки це незмінно відіб’ється на якості надаваних послуг і призведе до зниження інвестиційної привабливості телекомунікаційного сектора. У свою чергу “сірі” та “чорні” провайдери, що уникають багатьох необхідних виплат, можуть дозволити собі й далі пропонувати користувачам занижені тарифи, створюючи таким чином неконкурентні умови ведення бізнесу в сегменті телекому.

Нагадаємо, що в листопаді 2010 року директор Спілки кабельного телебачення України Олександр Швець вже озвучив прогноз про подорожчання послуг кабельних операторів мінімум на 10% у зв’язку з інфляцією і модернізацією системи.