Багато росіян переконані, що Сонце обертається навколо Землі

Напередодні Дня науки, який відзначається в Росії 8 лютого, соціологи провели спеціальне опитування і виявили найбільш цікаві наукові помилки росіян, пишуть Вести

Так, з’ясувалося, що третина опитаних всерйоз вважають, що Сонце обертається навколо Землі (32%), причому за останні чотири роки таких респондентів стало навіть більше на 4%.

Трохи менше росіян стверджують, що перші люди жили в ту ж епоху, що і динозаври (29%). Близько чверті громадян помилково вважають, що лазер працює, фокусуючи звукові хвилі (26%).

Серед інших наукових помилок — віра в те, що стать дитини визначають гени матері (20%) і що повний оберт Земля робить навколо Сонця за один місяць (14%). Кожен шостий росіянин заперечує, що електрони менше атомів (18%) і не вірить в те, що нинішні люди розвинулися з ранніх видів людини (17%).

Найпоширенішими науковими помилками серед мешканців Росії є віра в те, що радіоактивність — виключно справа людських рук (55%) і що антибіотики вбивають віруси так само, як і бактерії (46%). Опитування також показало, що наукові помилки більш властиві жінкам, ніж чоловікам.

Цікаво, до речі, що американці вірять у друге пришестя Ісуса Христа — четверо з десяти молодих мешканців США вірять, що воно відбудеться до 2050-го року. А 31% американців впевнені, що до цього часу Земля зіткнеться з астероїдом.

Джерело: Відомості-UA.com