Боротьба за кориcтувачів: Microsoft проти Google

Фахівці Google провели дослідження і стверджують, що пошукова машина Bing компанії Microsoft запозичує результати пошуку в Google. Microsoft заперечує звинувачення, стверджуючи, що Bing лише враховує дані про інтернет-активності користувачів.

Представник Google Аміт Сингхал повідомив, що підозри в запозиченні Bing результатів пошуку з’явилися ще влітку 2010 року під час обробки користувальницьких помилок у складному для написання медичному терміні «tarsorrhaphy». Увівши в пошуковик термін написаний з помилкою, Сингхал побачив, що на першому місці пошукової видачі Bing видає ту ж ссилку, що і Google, хоча орфографічна корекція терміна пошукачем Bing не здійснювалася.

Сингхал продовжив аналізувати роботу двох систем і зауважив, що до осені 2010 року верхні рядки результатів в Bing стали частіше звичайного збігатися з результатами Google. Навіть з тими, які в Google розцінювалися як наслідок помилок в пошуковому алгоритмі.

Дослідження вирішили продовжити ловом на живця: у пошуковий алгоритм Google впровадили завідомо неправдиві відповідності між запитами і нібито підходящими на ці запити посилання. Простіше кажучи, створили моделі сторінок, що з’являються на явно безглузді запити. У відповідь на ті самі запити в Bing «хитруни» отримали набір своїх же моделей.

Крім того, Microsoft вдалося викрити в «шпигунстві». Співробітники Google за допомогою браузера Internet Explorer 8 ввели заздалегідь підготовлені фальшиві запити в пошуковик Google. Потім переходили по «знайденим» посиланнях. На деякі з цих запитів вже через кілька тижнів стали з’являтися помилкові посилання в результатах Bing. Таким чином, дані Google автоматично пересилалися в Microsoft браузером Internet Explorer 8 і його панеллю інструментів.

Представник Microsoft Херрі Шрам у відповідь на звинувачення не визнав факт прямого плагіату. Він заявив, що Microsoft нічого не копіює і не краде, а отримує дані від користувачів, тим самим розширюючи свою базу. А користувачі в свою чергу добровільно діляться з Microsoft, адже розвиток інтернету неможливий без колективного використання інформації.

Звинувачення проти Microsoft були оприлюднені в день проведення в Сан-Франциско конференції, присвяченій інноваціям у галузі інтернет-пошуку даних. Там-то інженер Google Метт Каттс публічно звинуватив Microsoft у використанні даних Google для поліпшення якості видаваних Bing результатів. У відповідь на це Херрі Шрам висунув зустрічне звинувачення, сказавши, що платформа для публікації рекламних оголошень Google AdSense «лежить в основі проблеми спаму».

За статистикою лідером ринку пошуку продовжує залишатися Google. На його частку припадає понад 60 відсотків пошукових запитів в США. Другу позицію з 19 відсотками займає Yahoo! На третьому місці Bing – трохи більше 12 відсотків. Для решти користувачів розрив між Google і його конкурентами ще більш великий. При цьому пошуковик Yahoo! з 2010 року працював на движку Bing.