Влада Житомира веде переговори щодо придбання 40 тролейбусів

Влада Житомира веде переговори з Київською міською державною адміністрацією щодо придбання 40 тролейбусів.

Про це повідомив мер Житомира Володимир Дебой під час прес-конференції, присвяченій 100 дням перебування при владі.

Тролейбуси 2000-2002 року випуску будуть придбані у підприємства «Кіївстранс».

Дебой повідомив, що за анонсовану раніше купівлю 5 беушних трамваїв у Вінниці влади Житомира ще не розрахувалися. Більше мільйона гривень відправиться до Вінниці, швидше за все, в березні після чергової сесії міськради, на якій буде розглянуто уточнений бюджет і розподілені 3 мільйони гривень перевиконання міськбюджету.

Як розповів під час громадських слухань з приводу підвищення вартості проїзду в міському електротранспорті заступник мера Житомира Іван Заінчковский, до Євро-2012 львівський ЛАЗ повністю оновить в Києві пересувний склад – і тролейбуси, і автобуси. До кінця року ЛАЗ випустить більше 2 тисяч одиниць нових сучасних моделей євро-4 (екологічний стандарт, що регулює вміст шкідливих речовин у вихлопних газах).

Ціна придбаних у Кіевтрансі машин буде в десятки разів менша, ніж нових.

Також Заінчковскій повідомив, що на сьогодні Житомир веде переговори з Львівським автобусним заводом. Уже є конкретні пропозиції, але влада міста вивчає фінансові можливості міста з придбання на умовах фінансового лізингу нових тролейбусів.

Вартість однієї машини за станом на 1 лютого склала 1 млн. 250 тис. гривень. Нові тролейбуси споживають на 25-28% менше енергії.

“Це питання не завтрашнього дня, ми будемо розглядати його трохи пізніше”, – сказав Іван Заінчковскій, підкресливши, що, поповнивши таким чином пересувний склад в Житомирі, у ТТУ буде можливість відновити повноцінну роботу закритого в даний час депо-1.

Нагадаємо, влада Житомира ініціювали процедуру підняття цін на проїзд в міському електротранспорті – до 1,5 грн. Зараз вартість проїзду становить 1 грн.

За інформацією: Журнал Житомира