Декілька міфів про успіх

Всі ми, ну, чи більшість, прагнемо стати багатшими, більш шанованими людьми.

Загалом, прагнемо до успіху, проте ж реального успіху досягає дуже небагато людей – якщо порівнювати загальну кількість тих, хто чогось домігся, з тими, хто постійно залишається на колишньому рівні, працюючи при цьому на успіх, то число це можна здатися зникаюче маленьким. Все тому, що багато хто розуміє слово “успіх” не зовсім правильно. Звичайно, ми не будемо писати психологічний опус на тему “як домогтися чогось у житті”, давайте просто подивимося, які є найбільш популярні міфи про успіх.

Ви повинні всім подобатися

Дуже багато людей впевнені, що для досягнення успіху потрібно подобатися всім. Природно, не потрібно бути грубим, зарозумілим і інше – але всім навколо все одно подобатися не вийде. Якщо навіть ви і будете подобатися оточуючим, як людина, то в процесі просування по кар’єрних сходах вам багато раз доведеться приймати рішення, які можна описати словом “жорсткі” і “непопулярні”.

Якщо ви дійсно плануєте досягти успіху, тоді варто фокусуватися не на тому, щоб усім подобатися, а на об’єктивності прийнятих рішень і етичній стороні вирішення деяких питань.

Потрібно стати трудоголіком

Іншими словами дуже популярним міфом є омана, згідно з якої трудоголіки домагаються успіху швидше за інших. Загалом-то, багато трудоголіки дійсно добиваються успіху, але набагато більше число тих, хто працює без жодної міри, “перегорають” ще на початку. Не кожен витримає робочий режим 24/7 – і навіть ті, хто витримує, отримують серйозний збиток для свого здоров’я.

А насправді успішні люди знають, яким чином можна працювати не дуже багато, отримуючи множинну вигоду. Тобто “бити” треба точково, вибираючи найбільш перспективні напрямки діяльності, і роблячи зусилля по досягненню мети, але не надмірні зусилля.

Потрібно мати вчений ступінь

Так, звичайно, бажано бути освіченою людиною, освіта багато дає, але не потрібно робити освіту самоціллю. Якщо ваша мета – успіх у науці, ясна річ, треба працювати в цьому шляху все життя, підіймаючись все вище і вище по академічних сходах. Але от якщо ви вважаєте, що вчений ступінь допоможе вам досягти успіху, ви дуже помиляєтеся.

Зрозуміло, що це своєрідні виключення, проте є дуже успішні люди, які досягли успіху або зовсім без освіти, або кинули навчання в інституті/коледжі.

Гроші визначають успіх

Зрозуміло, що в успішних людей є гроші, але більшість з них розглядає цю сторону життя як щось другорядне – адже успіх не визначається грошима. Ви можете купувати за гроші смачну їжу, модний одяг, машини і будинки, але не всяку багату людину можна назвати людиною успішною.

Успіхом можна назвати досягнення деяких, вибраних раніше цілей, що робить людину щасливою. Успішна людина має бути успішним в усьому – і в особистому житті, і в бізнесі, і в інших сферах. Хіба можна назвати успішною людину, у якої багато грошей, але яка розгубила на своєму шляху друзів і рідних? Звичайно ж, ні.

І ще – успіх – це можливість займатися улюбленою справою, одержуючи від цього велике задоволення. Якщо робота “напружує”, не подобається, то яких би ви висот не досягли, це не успіх.