Українські сосиски, виявляється, небезпечні для здоров’я

Як розповів президент Центру експертиз «Тест» Валентин Безрукий, тестування 8 популярних торгових марок молочних сосисок вітчизняного виробництва показало, що основу більшості продуктів складає подрібнений фарш, склад якого «достовірно визначити не представляється можливим».

«Швидше за все, це м’ясна сировина, але тонко подрібнена до стану пасти. Але це точно не соя і не крохмаль, тому що ці компоненти легко ідентифікуються. Тобто, м’ясо в сосисках точно є. На жаль, є і крохмаль», – зазначив Валентин Безрукий, пише Багнет.

Експерти заявляють про те, що склад сосисок і ковбас, що виготовляються українським виробником, достовірно визначити неможливо.

«Тест сосисок приніс більше питань, ніж відповідей. Тепер нам з лабораторіями належить розібратися, як розкласти по поличках подрібнений фарш. Індустрія харчових добавок, а також замінників, дуже швидко розвивається. З одного боку, це забезпечує різноманіття харчових продуктів, з іншого – допомагає фальсифікувати продукти більш хитро.

Ситуацію на краще не змінив ані введення ДСТУ на маркування, на чергове прийняття ДСТУ на сосиски. Виробники продовжують додавати до традиційним назвам слова «нові» і «класика», хоча це заборонено стандартами. Ось і виходить, що назва сосисок нібито традиційна – молочні. А рецептура і фактичний склад далекі від традиційних ДОСТівських », – резюмує Валентин Безрукий.

Також, результати тестування популярних марок вітчизняного меду показали, що в деяких торгових марках цього продукту міститься шкідлива речовина – гідроксиметилфурфурол.

Оболонка підсушується, стає стерильною, фіксується форма виробів, зникає неприємний запах. Після смаження сосиски варять. Цей етап має вирішальне значення для формування смаку, запаху і стійкості при зберіганні.

Отож, уважно дивимося за тим, що ми їмо! На наше здоров’я виробникам, як показує практика, давно вже начхати!