В Житомирі на Богунії 14-річна дитина потрапила під колеса вантажівки

Трагедія трапилася 29 березня поблизу пішохідного переходу біля ринку «Хмільники», що по Проспекту Миру в обласному центрі. На зупинці громадського транспорту як раз проводили посадку пасажирів декілька маршруток, коли поперед одної з них на проїзну частину дороги раптово вискочив хлопчик…

Ольга Номерчук, УДАІ УМВС України в Житомирській області: “Незважаючи на те, що світлофор показував заборонений для руху пішоходів сигнал, дитина спробувала хутко перебігти дорогу. Далі події розгорнулися занадто стрімко, щоб можна було відвернути біду. У цей час по дорозі їхала вантажівка «ДАФ». За словами водія, що знаходився за її кермом, він, побачивши хлопчика, що прямував просто йому під колеса, різко натиснув на гальма і спробував звернути ліворуч. Хлопець розгубився і нібито застиг на місці, проте вже за якусь мить, не зважаючи на явну небезпеку, продовжив перебігати дорогу.”

На жаль, уникнути дорожньо-транспортної пригоди не вдалося. З численними тілесними ушкодженнями дитина була госпіталізована до лікарні. Працівники ДАІ вже розпочали перевірки за фактом наїзду на пішохода. Наразі встановлюються всі обставини трагедії.

Чи то з власної необережності, чи то з вини водіїв транспортних засобів – так чи інакше існує високий ступінь ризику потрапляння дитини під колеса автомобілів. У минулому році працівниками ДАІ було зафіксовано понад 120 таких дорожньо-транспортних пригод, у яких 8 дітей загинуло, більше 130 отримали травми різного ступеню тяжкості. В поточному році на автошляхах області сталося вже 4 подібних ДТП, усі постраждалі діти потрапили до лікарні.

– Ми не на жарт стурбовані ситуацією щодо дитячого травматизму, – зазначає начальник УДАІ УМВС України в області Олександр Кравченко. – Саме тому працівники ДАІ посилили заходи профілактичного впливу на найменших учасників дорожнього руху.

Найперше – це їхня обізнаність з правилами безпечної поведінки на дорогах. З цією метою наші інспектори під час навчального процесу проводять зі школярами бесіди та тематичні уроки. А ще ми відновили практику чергування співробітників ДАІ безпосередньо біля тих шкіл, які розташовані поблизу проїжджих частин. Щоранку о 7.45 до 9.00, саме у той час, коли діти йдуть до школи, працівників ДАІ можна побачити біля зазначених навчальних закладів.

Звичайно, хотілося б, аби й самі діти, і їх батьки розуміли всю небезпеку нехтування елементарними Правилами дорожнього руху, старші – не забували щодня нагадувати про це, а менші – усвідомлювали і неухильно виконували. Цим самим вони б значно допомогли правоохоронцям уберегти своє здоров’я та життя.”