Житомирські свободівці вшанували пам’ять Миколи Сціборського

28 березня виповнюється 113 років з дня народження видатного житомирянина, одного з засновників ОУН, ідеолога українського націоналізму Миколи Сціборського.

У передвиборчій програмі житомирської «Свободи» в національному блоці питань передбачено вшанування Миколи Сціборського, а саме: реконструкція спільної могили Сціборського-Сеника, встановлення пам’ятного знаку на місці загибелі Сціборського та меморіальної дошки на будинку, в якому перебували похідні групи ОУН в 1941 році, зокрема Ольжич, Сеник та Сціборський, надання одній з вулиць міста імені Сціборського та надання Миколі Сціборському звання Почесного Громадянина міста Житомир (посмертно). Зараз проводиться бюрократична робота з приводу погоджень цих та інших питань щодо національної пам’яті.

Про визначну роль Миколи Сціборського у формуванні національної ідеї українців було наголошено на політичному вишколі, який було проведено днями серед членів обласної організації.

Свободівці поклали квіти на могилі Сціборського, яка поки є єдиною згадкою про нашого видатного земляка у Житомирі. «Прикро, що досі у Житомирі немає жодного пам’ятника героям – українцям, хоча їх так багато дала житомирська земля. І Сціборський тут не виняток. Ми й надалі докладатимемо усіх зусиль, щоб наших героїв вшановували належним чином», – зауважив заступник голови Житомирської міської організації ВО «Свобода» Юрій Градовський.

Прес-служба Житомирської обласної організації ВО «Свобода»