Зустрічаємо весняну воду: Житомир в очікуванні відлиги

Підготовка і пропуск льодоходу, весняної повені та дощових паводків – напружений і відповідальний період в діяльності Комунального підприємства Житомирської міської ради «Житомирводоканал».

Час, коли на головній водній артерії міста, річці Тетерів, кресне крига і починають свій біг весняні струмки, – пора для водників напружена і відповідальна. Під час інтенсивного таяння снігу разом з талою водою у річку поступає велика кількість забруднюючих речовин, різко зростає навантаження на гідротехнічні і очисні споруди.

Відповідні служби Комунального підприємства Житомирської міської ради «Житомирвoдоканал» відслідковують процесси таяння снігу і оцінюють можливі обсяги води, які можуть додатися у водосховище за період весняної повені, готують короткотерміновий прогноз витрат, рівнів і якості води. При необхідності наперед змінюється гідрологічний режим та завчасно вибирається необхідний порядок водопідгоовки, що особливо важливо при пропуску весняної повені.

Згідно розпорядження голови Житомирської обласної державної адміністрації на підприємстві затверджено план дій щодо пропуску льодоходу, весняної повені та дощових паводків у 2011 році по захисту гідроспоруд водосховищ «Відсічне», «Дениші». Затверджено склад бригад, які працюють у посиленому режимі.

Підготовлено техніку і механізми, які можуть бути задіяні у цей період, створено аварійний запас паливно-мастильних, будівельних матеріалів, обладнання, необхідного на випадок можливих руйнувань. Греблі «Денеші» та «Відсічне» обстежені водолазами. Результати відстежень підтвердили належний стан цих стратегічно-важливих споруд, що дає упевненість у безаварійності проходження весняної повені.

Прес-служба КП «Житомирводоканал»