На Житомирщині пам’ятними нагородами «Чорнобиль-25 років» відзначено міліціонерів та ветеранів органів внутрішніх справ – ліквідаторів наслідків аварії на ЧАЕС

На Житомирщині пам’ятними нагородами «Чорнобиль-25 років» відзначено міліціонерів та ветеранів органів внутрішніх справ – ліквідаторів наслідків аварії на ЧАЕС.

Житомирщина належить до найбільш постраждалих від наслідків аваріїї на Чорнобильській АЕС. 1986 року до зони відчуження та безумовного відселення потрапили понад 75 населенних пунктів області. Чверть століття потому на її території все ще залишається вагомий фактор ризику – понад 300 км?, офіційно визнаних радіоактивно забруднених земель в Овруцькому та Народицькому районах.

Сьогодні їх охорону здійснює окрема рота міліції УМВС України в Житомирській області, до основних завдань працівників якої входить забезпечення дотримання вимог режиму радіаційної безпеки. 50 міліціонерів щодень несуть службу у небезпечній зоні, не допускаючи проявів порушень встановлених обмежень та попереджаючи потенційні загрози для населення.

21 квітня безпосередні учасники ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС, а нині уже ветерани органів внутрішніх справ та діючі працівники окремої роти міліції, Овруцького та Народицького РВ зібралися в актовій залі, аби напередодні пам’ятної дати згадати, як все було тоді і, головне, вшанувати тих із колег, хто передчасно віддійшов у вічність.

Від колегії УМВС України в Житомирській області зі словами вдячності за мужність та відвагу у протистоянні «мирному атому» до присутніх звернувся заступник начальника УМВС Микола Будзинський: “Кожному з вас у ті дні довелося збирати радіоактивний графіт, гасити пожежі, евакуйовувати з небезпечної зони людей, виконувати інші роботи. І все це з ризиком для здоров’я і життя. І сьогодні молоді працівники окремої роти також у непростих умовах охороняють зону радіоактивного забруднення”.

Окремим наказом УМВС за бездоганне виконання службового обов’язку та самовідданість 60 ветеранів та нинішніх працівників міліції було заохочено присвоєнням дострокових спеціальних звань, врученням нагород «За відзнаку в службі» та пам’ятних знаків «Чорнобиль-25 років», Почесних грамот та подяк.

А ще одним спеціальним і вкрай доречним подарунком для окремої роти міліції став новенький автомобіль «ВАЗ-2107», ключі від якого також вручив Микола Будзинський.

Як розповів командир цього підрозділу Сергій Сергійчук, загальний периметр території, яку охороняють його бійці, протяжністю близько 185 км. Тож відстань між 5 постами, 4 з яких – контрольно-пропускні, досить значна і патрулювати кордон зони у пішому порядку проблематично. Тож для цього використовуються всі можливі засоби пересування, окрім транспорту, і верхові, тобто коні.

Під час зустрічі тривало жваве обговорення сьогоднішніх проблем ліквідаторів, що виникають у ході законодавчих колізій. Радник начальника УМВС Петро Грозінський відповів на численні запитання щодо нормативно-правових змін, повідомляє Алла Ващенко, ВЗГ УМВС України в Житомирській області.