В Житомирі всерйоз цікавляться таким питанням: “Хто розсекретить генплани міст Житомирщини?”

26 квітня, тобто наступного вівторока о 10-й годині ранку у приміщенні житомирського прес-клубу реформ (Майдан С. Корольова, 12, 2-й поверх) відбудеться громадське обговорення на тему “Хто розсекретить генплани міст Житомирщини?”.

Про це Репортерові Житомира розповів голова правління Житомирської обласної громадської організації “ДОЗОР” Віктор Чупров.

Згідно з даними моніторингового дослідження доступності для громадян генеральних планів міст України, жодне зі 196 охоплених моніторингом міст не запропонувало для ознайомлення якісну та повноцінну копію генерального плану або його картографічної складової, що суперечить чинному законодавству.

Про стан цієї ситуації на Житомирщині у вівторок розкажуть експерти Східноукраїнського центру громадянських ініціатив (СЦГІ), які протягом двох років проводили згадане дослідження. В ході засідання прес-клубу планується обговорення можливості вирішення проблеми спільними зусиллями місцевої влади та громадськості.

Зокрема, будуть представлені результати моніторингу доступності генпланів Житомира, Бердичева, Коростеня, Коростишева, Малина, Новоград-Волинського.

Мета проекту: стимулювати центральні органи державної влади й органи місцевого самоврядування розробити та впровадити в життя процедуру зняття обмежувальних грифів із генпланів українських міст за активної участі громадськості та з урахуванням громадських інтересів.

Контакти:

Володимир Щербаченко,
Східноукраїнський центр громадських ініціатив
+38 067 640 94 40
planmista@gmail.com

Віктор Чупров,
Житомирська обласна громадська організація “ДОЗОР”
+38 097 23 66 204
+38 063 833 4 111
chuprov@dozor.zt.ua

До участі запрошуються:

– представники громадськості та громадських організацій (ОСББ);
– представники обласної державної адміністрації та органів місцевого самоврядування;
– депутати обласної, міської та районних рад;
– ЗМІ;
– керівники СЕС міста та області;
– головний архітектор Житомира.