Житомирські прикордонники провели спецоперацію “Сталкер-2” по відлову екстремальних туристів в районі зони відчудження

Півнівчне регіональне управління Державної прикордонної служби України (ДПСУ) підбило підсумки роботи у першому кварталі 2011 року.

За цей період державний кордон України в пунктах пропуску Північного регіонального управління перетнуло майже 2 мільйони осіб та 560 тисяч транспортних засобів. На ділянці відповідальності проведено 2 операції «Мігрант» та «Студент», 12 оперативно-профілактичних та спеціальних заходів.

Виконано завдання щодо стримування обстановки по недопущенню організації нелегальної міграції на російській ділянці, налагодження каналів переправки тютюнових виробів.

Крім цього, посилено роботу з удосконалення охорони державного кордону по зовнішньому периметру зони відчуження. Запроваджено контроль організованого відвідування туристами Чорнобильської зони – 133 групи, більше 1200 осіб.

З метою протидії екстремальному туризму в березні прикордонниками Житомирського загону проведено спеціальний захід «СТАЛКЕР-2» в результаті якого затримано 6 осіб.

Основні зусилля прикордонного персоналу в пунктах пропуску в поточному році було зосереджено на протидії переміщенню через державний кордон наркотиків, зброї, боєприпасів, викрадених автомобілів, протидії незаконній міграції, на підготовці інфраструктури пунктів пропуску до ЕВРО-2012.

В пунктах пропуску відмічається збільшення виявлення контрабандних товарів на 40%, боєприпасів в 4,2 рази, вибухівки в 3 рази, в 2,4 рази автотранспорту з підробленими документами. Під час проведення спеціальних заходів «Балтійській транзит» виявлено 29 таких автомобілів та 1 викрадений.

Збільшились показники по виявленню підроблених документів в 2,5 рази, чужих на 20%, недійсних на 19%. В пунктах пропуску Чернігівського та Луцького загонів викрито 4 спроби переміщення в Україну значних партій психотропних речовин.

За результатами оперативно-службової діяльності не пропущено через державний кордон 670 громадян, до адміністративної відповідальності притягнуто 2155 осіб, на яких накладено штрафів на суму 140 тисяч гривень, за незаконне переправлення осіб через державний кордон та використання підроблених паспортних документів порушено 7 кримінальних справ, припинено 344 спроби переміщення контрабандних товарів на суму більше 7 мільйонів гривень.

Виявлено 354 незаконних мігрантів, вилучено 53 одиниці зброї, 2408 боєприпасів, більше 2 кг вибухових речовин, майже 3 кг наркотичних та 6 кг психотропних речовин. Самостійно, і у взаємодії з правоохоронними органами на ділянці відповідальності виявлено 5 організованих злочинних груп у складі 13 осіб.

Віктор Вирва