Літній сезон утоплеників в Житомирській області відкрито цілою серією трагедій!

10 травня батьки 6-річного Миколи поралися на городі у селі Полісся, що біля Коростеня. Сам хлопчик, скориставшись безконтрольністю, пішов з подвір’я. Коли у вечері дорослі схаменулись, малого поблизу не було…

До пошуку були задіяні правоохоронці та рятувальники. Прибули навіть фахівці-кінологи. Собака-шукач одразу взяла слід, який привів до берега річки Уж. Три доби майже три десятка людей прочісували місцевість в пошуках хоч якої-небудь зачіпки. 13 травня тіло малюка виявили у воді.

11 травня в Селецькому кар’єрі Житомира з невстановлених причин втопився невідомий чоловік віком 50-55 років. Наступного дня в місцевому ставку Андрушівка втопився 52-річний чолов’яга, на якого приступ епілепсії напав, коли той перебував у воді.

15 травня у селі Великі Кошарища Коростишівського району в ставку під час купання втопився 21-річний житомирянин.

Сергій Уланов, прес-служба УМНС України в Житомирській області: “Дотримуйтесь правил поведінки на воді. У першу чергу це стосується батьків: не залишайте дітей поблизу води без нагляду. Якщо вони не вміють плавати, не дозволяйте їм, заходити у воду глибше ніж по пояс, плавати на надувних матрацах або камерах.”

Трагічно закінчується пірнання з плотів, човнів, пристаней та інших плавучих засобів, а також урвищ. Не плавайте наодинці, якщо не впевнені в своїх силах, уникайте воду з швидкою течією. Літня спека ще не наступила, вода не прогрілася, тому пам’ятайте: найсприятливішою для купання є сонячна і безвітряна погода, коли температура повітря сягає 22 градусів тепла, а води – 18.

Після тривалого перебування на сонці не варто пірнати у воду з розбігу, бо різка зміна температури може призвести до судоми кінцівок. Найнебезпечніший ворог відпочиваючих – алкоголь. Під його впливом людина втрачає самоконтроль. Найбільша кількість серед загиблих на воді саме люди на підпитку.

Слід зазначити, що у визначених і обладнаних місцях масового відпочинку населення, де працюють рятувальні служби та сезонні рятувальні пости, трагедії трапляються набагато рідше. Але жодна служба не в змозі забезпечити рятувальником кожного відпочиваючого, особливо за умов зверхнього ставлення до порад.

Цінуйте власне життя та бережіть здоров’я своїх дітей і не нехтуйте застереженнями!