Як сказав колись Бенджамін Франклін, в жітті немає нічого неминучого, крім смерті і податків.
Іноді уряд обкладає своїх громадян настількі дурними податками, що в голові не вкладається, як, наприклад, спроби деяких країн обкласти податком інтернет. Наприклад у Великобританії телевізори обкладені податком через телевізійну ліцензію, хоча сліпі платять тільки половину суми податку .. У нашому списку десять найсмішнішіх податків нашого часу, а також кілька абсурдних податків з минуло.
10. Почнемо з 10 місця. Податок на карти – яскравий приклад того, як держава оподатковує те, що є дуже популярним і веселим. Під час введення податку гра в карти була дуже популярною в обідні перерви (ймовірно, через відсутність телебачення та ігрових приставок). Таким чином, король вирішив збагатитися за рахунок своїх підданих. Закон вимагав нанесення відзнаки на гральні карти, що підтверджувало сплату податку. Ті, хто грав картами без відзнаки, вважалися злочинцями.
9. У вересні 2009 у штаті Іллінойс вирішили обкласти податком звичайні цукерки, при чому з більш високим відсотком, ніж інші продукти харчування. У законі зазначено, що якщо продукт містить борошно, або потребує охолодження, то його не вважають цукеркою, і оподаткування відбувається за стандартною схемою. Маразм полягає в тому, що при такому формулюванні закону йогурт з родзинками вважається цукеркою, а звичайний йогурт – їжею.
8. Знаменитий податок спортсмена (jock tax) у США – податок, який мають сплачувати спортсмени, що виступають у різних штатах. Як приклад варто привести Американську бейсбольну лігу і Алекса Родрігеса, який підписав найбільший в історії десятирічний контракт вартістю в $ 252 млн. з Техаськими Рейнджерами. Незважаючи на те, що штат Техас не обкладає податком такі доходи, клубу довелося заплатити податок у всіх інших штатах, де проходили виїзні ігри, при чому в кожному штаті податок становив різну суму.
7. Податок на боягузтво був митом, накладенимна людей, які не хотіли воювати за Короля (не лише з причин боягузтва). Податок існував при Генрі I (1100-1135), і був спочатку порівняно невеликим. Але пізніше Король Джон підняв його на 300% і почав обкладати ним усіх лицарів, навіть коли не було війн. Це призвело до Великої хартії вольностей. Податок тривав приблизно 300 років і був в кінцевому рахунку замінений іншими методами збору коштів.
6. І знову Великобританія. Податок на капелюхи тут існував з 1784 до 1811. Податок був введений під час першого правління Пітта Молодшого, і був розроблений, як самий простий спосіб поповнити скарбницю продірявившогося уряду, знаючи про прихильність англійців до капелюхів. На капелюхи під час виробництва наносилися спеціальні знаки, що свідчать про сплату податку. З кравців, що не сплатили податок, стягувалися великі штрафи. А ось тих, хто підробляв податкові знаки, стратили.
5. Податок вікна був введений в королівствах Англії і Шотландії протягом 17-х і 18-х століть. Це була ще одна спроба наповнити скарбницю, яка викликала тотальну відмову від вікон у бідних людей, вони просто заклали віконні прорізи цеглою. Дивно, податок не був анульований і проіснував до 1851 року. Варто також сказати, що багато хто не бажав псувати зовнішній вигляд своїх будинків, і тому вікна на них просто-напросто малювали, от так ось:
4. У 1535 Король Англії Генрі VIII, який сам носив бороду, вводить податок на бороди. Податок змінювався залежно від соціального стану власника. Його дочка, Елізабет I, повторно ввела податок на бороди, обкладаючи податком кожну бороду старше ніж у два тижні. Податок також з’явився в Росії, як спроба Петра I змусити людей голитися, тим самим залучивши їх до культури. Ті, хто заплатив податок, могли носити бороду, але разом з нею мати при собі спеціальний бородовой знак, де вказувалося, що “податок на бороду узятий”.
3. На третьому місці в списку смішних податків податок на наркотики. Їм оподатковуються заборонені наркотики в штаті Теннессі, США. Податок, відповідно до закону, прийнятого в Теннессі в січні 2005, застосований до незаконних речовин, включаючи кокаїн, марихуану та інші. Торговці наркотиками зобов’язані платити анонімно в державний фонд, де вони отримують штамп, щоб довести сплату податку у разі арешту. Якщо торговець наркотиками заарештований, не маючи штампу, держава обклала б його податком у потрійному розмірі, і до нього були б застосовані більш суворі санкції. У 22 інших штатів також є подібні закони, оподатковуються не тільки наркоторговці, але і повії.
2. Сільськогосподарський податок на пукання мало не ввели в Новій Зеландії, у 2003, щоб досягти згоди з Кіотським протоколом. Податок призначався для випуску метану коровами, які в Новій Зеландії виробляють більш ніж 50% викидів парникових газів.
Само собою зрозуміло, були протести з-за важливості сільського господарства в Новій Зеландії, і Лейбористський уряд в кінцевому рахунку залишив свою смішну ідею обкласти податком пукання корови.
1. На першому місці найбезглуздіший податок з будь-коли існуючих. Pecunia non olet (гроші не пахнуть). Ця фраза народилася в результаті податку, накладеного римськими імператорами Неро і Веспасіаном в 1-му сторіччі на збір сечі. Нижчі класи римського суспільства мочилися в горщики, які виливали у вигрібні ями. Після цього сечу збирали, і вона служила цінною сировиною для багатьох хімічних процесів: сеча використовувалася в дубленні, працівниками пральні як джерело аміаку, щоб побілити вовняні тоги. Є навіть відомості про те, що сеча використовувалася як зубний відбілювач. Коли син Веспасіана, Тайтус, поскаржився на огидну природу податку, батько показав йому золоту монету і виголосив свою відому цитату. Ця фраза все ще використовується сьогодні, щоб показати, що купівельна сила грошей не залежить від їх походження. Дійсно, після прочитання всього вище написаного, варто тільки гадати, на що ще може бути здатний уряд, щоб отримати гроші платників податків …
За матеріалами: