Не хочете, щоб вас підсмажила блискавка? Тоді прочитайте!

На Житомирщині настав сезон блискавок. А значить, почалися проблеми:

У суботу біля 17:30 у селі Суховоля Володарсько-Волинського району внаслідок розряду блискавки, виникла пожежа в шлакоблочному сараї. Вогнем знищено дах, перекриття, частково домашні речі, інформує прес-служба МНС Житомирщини.

Наступного дня трапилося ще три пожежі через атмосферні розряди. У селі Ставки Володарськ-Волинського району горіла господарча будівля. У смт Корнин Попільнянського району – трансформатор. У селі Ослики Черняхівського району внаслідок розряду блискавки згорів дах житлового будинку. Рятувальники ж попереджають, що з настанням сезону блискавок треба бути уважними та обережними.

Щоб знизити долю ризику під час грози, треба вжити спеціальних заходів:

1. Не ховатися під деревами (особливо тими, що стоять окремо). Найбільш небезпечні дерева – це дуб, тополя, ялина, сосна. Рідко блискавка б’є в березу і клен.

2. Перебуваючи на відкритому просторі, не стійте прямо (блискавка б’є в найвищу точку на місцевості), не лягайте на землю (таким чином ви підставите все тіло під удар блискавки), краще присісти навпочіпки у суху яму чи траншею, обхопивши ноги руками. Тіло повинне мати по можливості менший контакт з землею.

3. Не варто бігти. Не можна їхати на велосипеді. Якщо ви їдете в автомобілі – треба зупинитись і зачинити вікна (до речі, в поїзд блискавка влучити не може, оскільки у крайньому випадку вибере для удару дроти електричної тяги, а не вагон.

4. У горах треба уникати гребенів, виступів та інших підвищених точок.

5. Небезпечно перебувати поруч із металевими предметами.

6. Не варто купатися, а краще знаходитися на сухій поверхні (наприклад, у наметі). Якщо ви в цей час знаходитесь у човні, якнайшвидше гребіть до берега (на воді ви найвищий об’єкт).

7. Не тримайте в руках довгі чи металеві предмети, як, наприклад, вудки, парасольки… Не торкайтеся металевих споруджень, дротяної огорожі.

8. Не рекомендується перебувати на даху, біля громовідводу і заземлювача. Якщо у вашого радіо або телеприймача на даху індивідуальна антена, її треба від’єднати від приладів.

9. Не стійте біля відчиненого вікна.

10. В приміщенні тримайтеся подалі від металевих предметів, електроприладів, телевізора (краще вимкніть їх з розетки).