Сергій Рижук взявся за буряки

17 травня 2011 року у малій залі облдержадміністрації відбулась нарада з питань розвитку бурякоцукрового комплексу області.

Участь у ній прийняли голови бурякосійних районів, окремих обласних служб, керівників бурякосіючих господарств, представників Корнинського цукрового заводу. Про це Репортерові Житомира повідомляє Управління з питань внутрішньої політики та зв’язків з громадськістю облдержадміністрації.

У вступному слові очільник області наголосив на тому, що бурякоцукрова галузь є чи не найскладнішою у сільському господарстві, оскільки вона енерговитратна, капіталомістка, вимагає організаторських зусиль. Крім того, оскільки Україна є членом СОТ, виникають проблеми з конкуренцією. «На проблеми у бурякоцукровому комплексі, – підкреслив Сергій Рижук, – потрібно дивитись з державницьких позицій, масштабно. І повертати нарощування виробництва цукру, відвойовувати ринки, які ми мали. Не можна віддати галузь на поталу ситуації, недобросовісній конкуренції. Відроджуючи бурякоцукрову галузь, ми виконуємо стратегічне завдання – це робить країну не тільки аграрною, а й індустріальною».

«Протягом останнього часу, – зазначив голова облдержадміністрації, – із п’яти цукрозаводів нам вдавалося запустити лише два – ім. Цюрупи та Червоненський. І якщо виробнича діяльність цих двох заводів не викликає великих хвилювань, а залежить лише від організаторської роботи їх власників, то інші, без втручання влади, напевно вже не запустилися б ні в поточному році, ні в наступних, що призвело б до неминучого їх знищення.

З обласного бюджету 3,65 мільйони гривень ми плануємо направити на розвиток буряковоцукрового комплексу області, зокрема особистим селянським господарствам в розрахунку 100 гривень за одну тонну зданої на цукрові заводи сировини.

У поточному році буряків посіяно на площі 17,2 тисяч га, або на 4,79 тисяі га більше 2010 року. Особистими селянськими господарствами посіяно 1,5 тисячі га, що на 400 гектарів більше. Збільшення площ посіву цукрових буряків достатньо для того, щоб завантажити ще один завод сировиною. Це приблизно 120-130 тисяч тонн.