Скандал: у центрі Житомира 9 травня без дозволу незаконно переклеєний борд ВО “Свобода”

9 травня у центрі Житомира був переклеєний борд з написом “Перемогли фашизм – переможемо сталінізм! Наш прапор синьо-жовтий! Сидір Кізін. ВО “Свобода”. Зі зворотного боку борд містить привітання Президента України із 9 травня.

“Розміщення нашого борду не суперечить ані чинному законодавству, ані Конституції. Борд встановлений за угодою із місцевою рекламною компанією, де нам сказали, що вони не причетні до переклеювання. Зрозуміло, що влада не потерпить такого сусідства”, – зазначив голова Житомирської міської організації ВО “Свобода” Валентин Стойко.

За інформацією ВО “Свобода”, отриманої від анонімних джерел, 9 травня о 6-00 до борду, що поблизу центрального фонтану, під’їхав сірий легковий автомобіль марки “Шкода”. Звідти вийшов один чоловік. Він вийняв спеціальну драбину і зняв проклейку із написом “Свободи”.

Валентин Стойко висловлює дві версії, хто міг це зробити. “Це була або ініціатива місцевих лівих сил, які напередодні 8 травня їздили по Житомиру на авто із промовами Сталіна і закликами знищити націоналізм, або влада. У будь-якому разі такі дії свідчать про слабкість і страх. Таким чином намагаються встановити цензуру на
позицію, яка протилежна владі”, – наголосив Стойко.