Сьогодні вшанували пам’ять жертв політичних репресій 1937-1938 років

Сьогодні, 13 травня, у Житомирі вшановували жертв політичних репресій 1937-1938 років. Урочистий мітинг-реквієм саме із приводу цієї пам’ятної дати відбувся сьогодні в районі провулку Путятинського за участю керівництва міста, представників громадськості, духовенства та житомирян.

«Сьогодні скорботний день пам’яті наших земляків, для багатьох – день пам’яті про загиблих родичів, людей, які у ті трагічні роки впали безневинними жертвами репресій. На жаль, для України, як і для всіх держав Радянського Союзу, ці роки принесли непоправні втрати, адже було знищено еліту суспільства. Ми маємо пам’ятати про це»$, – зазначив у виступі Володимир Дебой.

Міський голова додав, що місце із пам’ятним хрестом у районі Путятинського провулку історичне. Адже в 1990 році прокуратурою області була порушена кримінальна справа для встановлення місць захоронення жертв репресій 30-40 і початку 50-х рр. в м. Житомирі. У ході розслідування було проведено ексгумацію останків в районі Путятинського провулку. Проведено 20 розкопів, у 5 з яких виявлено останки 138 осіб, які рішенням міськвиконкому перезахоронені біля єврейського кладовища. На місці, де вшановували сьогодні пам’ять репресованих.

Про страшні реалії тогочасного режиму розповів і голова Товариства політв’язнів та репресованих Іван Боцян, який і сам потрапив під політичні репресії: «До списку репресованих потрапляли здебільшого ні в чому невинні люди, яких уночі вивозили із їхніх домівок. 50% репресованих було піддано вищій мірі покарання. Головне у той час було не вина людей, а якомога більша кількість жертв. Ворогів народу визначали планово – навмання вибирали необхідну кількість осіб».

Нагадаємо, що в Житомирі виявлено і зареєстровано 134 громадянина, які відбували покарання в тюрмах ГУЛАГу. На сьогоднішній день в живих лишилося 19 реабілітованих громадян, інформує управління по зв’язках з громадськістю міської ради.