Руслан Коцюбинський: “Нехай ті люди, які будують цинкувальний завод у Житомирі, зустрінуться з громадою та подивляться їй в очі!”

Днями на інтернет сайті Житомирської міської ради з’явилась стаття «Цинкова проба» на доброчесність (http://zt-rada.org.ua/pages/p1503 ), яку також розміщено і на сайті однієї з найвідоміших газет України «Урядовий кур’єр»(http://www.ukurier.gov.ua/uk/articles/cinkova-proba).

Руслан Коцюбинський, один із лідерів екологічної кампанії “Дихай вільно без цинку”: “Оскільки в даній статті йдеться про нашу ініціативу не допустити запуску в межах Житомира заводу з відкритою оцинковкою металу, то вважаємо за необхідне відповісти так званим апологетам відкриття даного виробництва.

Не будемо вдаватись у подробиці, оскільки в інтернеті можна прочитати про діяльність Громадської кампанії «Марш патріотів», більш детальніше зупинимось на соціальних заходах спрямованих на захист довкілля та майбутнього наших дітей: екологічній кампанії «Дихай вільно без цинку».

Отже, ми, представники Екологічної кампанії «Дихай вільно без цинку» усвідомлюємо всю відповідальність за наше місто та майбутнє наших дітей. Так само ніхто з тих людей, які підтримують нас у питанні з заводом не хочуть, щоб Житомир перетворився на хімічний смітник, центр всіляких захворювань та каліцтва і тут мова йде навіть не про викиди з цинкового заводу в повітря, а за непідтвердженою інформацією – елементарну відсутність системи фільтрації на виробництві.

Автор статті посилається на проведений фахівцями Інституту гігієни та медичної екології ім. О. Марзєєва АМН України «Висновок державної санітарно-епідеміологічної експертизи», що вплив цинкувального заводу на довкілля «відповідає вимогам діючого санітарного законодавства», але мабуть свідомо не договорює на відсутню проектну документацію і систему очистки відходів, які подейкують будуть зливатися просто у каналізацію. Тож постає цілком логічне питання: чому й досі не були проведені громадські слухання?

Автор статті посилається на депутатів, наче ми, мешканці Житомира делегували їм свої повноваження і там, «на горі» вже й без нас розберуться. Насправді ж, депутати втратили абсолютно всю довіру! Як, ще як не маразмом чи політичною амнезією назвати дії фракцій у Житомирській міській раді, які проголосували «за» будівництво цинкового заводу? Йдеться насамперед про «Фронт змін», який декларував себе, йдучи на вибори, захисником українського бізнесу та ВО «Свобода» яка свою, Богом дану українську землю чомусь віддає без вагань.

Автору ж статті, якщо він стверджує, що все безпечно і добре для Житомира пропонуємо, вже вставати в чергу працівників заводу. Також дуже прикрим є те, що почесний консул Республіки Польща у Житомирі Юрій Водерацький ще й досі не відповів на звернення, яке йому було адресовано екологічною кампанією “Дихай вільно без цинку – очевидно такі його дії дійсно можуть викликати міжнародний скандал.”

Руслан Коцюбинський наголошує на тому, що стаття на сайтах міської ради та “Урядового кур’єру” всього лише формальна відписка, натомість потрібно проводити відкриту дискусію із проведенням громадських слухань.

“Нехай ті люди, які будують завод на нашій землі зустрінуться з громадою, подивляться їй в очі і розкажуть чи все так радужно, як здається, чи не буде каліцтва при народженні чи збільшення кількості хронічних захворювань. Все це ми вже проходили за часів СРСР, коли нібито все було чудово, заводи працювали, а українців ставало все менше. Впевнений громада міста скаже своє слово і жодні дозволи на будівництво тут не допоможуть“, – наголосив Руслан Коцюбинський.