Тепер житомиряни можуть займатися авіаспортом (фото)

Перший в Україні авіаспортивний центр відкрився в суботу, 18 червня, у м. Житомирі. Показові парашутні стрибки, авіа польоти пройшли цього дня на аеродромі “Смоковка”.

Відкриття авіаспортивного центру імені Валентини Закорецької, десятикратної рекордсменки світу по стрибках з парашутом, відбулося зі ініціативи ГО “Авіатик”, “Купол”, за підтримки Житомирської обласної адміністрації та Житомирської міської ради, інформує управління по зв’язках з громадськістю.

Міський голова Володимир Дебой , який також взяв участь у відкритті Центру ім. В. Закорецької, зазначив, що такі види спорту місту потрібні: “Сьогодні, під час 5-го Міжнародного авіаційного зліту ім. С. П. Корольова, ми раді вітати в Житомирі гостей зі всієї України. Ми хочемо, щоб житомирська молодь активно займалася спортом, вела здоровий спосіб життя”. Як зазначив мер міста, він також разом із професійними авіаторами вже здійснювали фігурний пілотаж. “Це надзвичайно приємні емоції, море адреналіну”, – поділився враженнями Володимир Дебой.

Житомирянка Тетяна, яка з 5 років бере участь у польотах, разом із татом здійснили показовий виступ, продемонструвавши гостям свята такі фігури як “Поворот на вертикалі”, “Бочка”, “Вісімка”, “Мертва петля”, “Напівпетля” та ін.

Киянин, учень Валентини Закорецької, Максим Слободян сьогодні у Житомирі здійснив свій ювілейний 200-й прижок з імітацією падіння – відмови розкриття основного парашуту. “Запасний парашут я відкрив уже приблизно за 500 метрів над землею. Пригати з парашутом не страшно. Це вже хобі”, – сказав Максим Слободян і додав, що до Житомира тепер приїжджатиме щовихідних не лише як інструктор новоствореного Центру, а й через те, що в Україні таких шкіл, де поєднується парашутний спорт із авіаспортом, більше ніде немає.

Відтепер же всі бажаючі житомиряни та гості міста зможуть здійснити прижок із парашутом вже після медичного огляду, кількагодинної підготовки та успішної здачі заліку.