В Житомирській області хижі тварини стримують ріст чисельності дичини

Мисливствознавці всіх 18 лісогосподарських підприємств Житомирського обласного управління лісового та мисливського господарства з’їхалися на цьому тижні до Лугинського лісгоспу, щоб обговорити проблемні питання ведення мисливського господарства.

Про це Репортер Житомира інформує Прес-служба ЖОУЛМГ.

Лугинські лісівники запропонували колегам оглянути підгодівельні майданчики та кормові поля, влаштовані в лісових масивах для диких тварин.

Перший заступник начальника управління лісового та мисливського господарства Василь Зарічний зазначив, що підприємствами управління за 2010 рік на ведення мисливського господарства спрямовано майже 4 мільйони гривень, в тому числі. На охорону та відтворення диких тварин – 1 мільйон 775 тисяч гривень. Надходження від ведення мисливського господарства за сезон полювання 2010 року склали 838 тисячі гривень – це лише 21,5 % від загальних витрат.

Найболючішим залишається питання охорони мисливських угідь від порушників полювання та браконьєрства. За 5 місяців 2011 року проведено 614 рейдів по охороні мисливських угідь від браконьєрства, в порушників правил полювання вилучено 18 одиниць вогнепальної зброї, накладено більше 15 тисяч грн штрафів.

В угіддях, де ведуть господарство підприємства управління, чисельність основних видів мисливських тварин з року в рік збростає. В ході цьогорічного переліку нараховано 993 лосів, 447 голів оленя благородного, 11,5 тисячі козулі, більше 2,2 тисячі кабанів та майже 14 тисяч зайців.

Стримує ріст чисельності дичини надмірна кількість хижих та шкідливих тварин в угіддях. Чисельність лисиці в лісах, підпорядкованих управлінню, становить 863 голови. Це значно перевищує оптимальну кількість.

В ході зустрічі обговорювалися і питання правильної організації полювання, боротьби з хижими та шкідливими тваринами, забезпечення профілактики захворювань диких мисливських тварин.

Мисливствознавці впевнені, що такі зустрічі, ділове конструктивне спілкування з колегами сприятимуть поширенню передового досвіду ведення мисливського господарства в підприємствах.