Житомирська митниця прозвітувалася за п’ять місяців роботи

В Житомирській митниці відбулась прес-конференція начальника митниці Миколи Тимошенка за участю провідних фахівців митниці.

В ході проведення прес-конференції Миколою Тимошенком було висвітлено ряд актуальних станом на сьогодні питань. Так, протягом 5 місяців 2011 року Державною митною службою України було перераховано до Держбюджету майже 40 млрд. грн., що на 24% аналогічного показника минулого року. Про це Репортерові Житомира повідомляє прес-центр Житомирської митниці.

Разом з тим, Житомирською митницею, штатна чисельність якої складає 2 % від загальної чисельності працюючих в митній системі, забезпечено перерахування 6 % всієї суми митних платежів Держмитслужби, або 2.3 млрд. грн., чим виконано доведене бюджетне завдання на 108,8%. Значне збільшення суми стягнутих митницею митних платежів відбулось за рахунок передачі Житомирській митниці в грудні 2010 року функцій з проведення митного оформлення нафтопродуктів Енергетичної регіональної митниці.

Однак, спостерігається і стійка позитивна тенденція до зростання перерахування до бюджету митних платежів і без врахування податків і зборів, стягнутих при митному оформленні нафтопродуктів, що свідчить про пожвавлення активності суб’єктів господарювання в сфері зовнішньої торгівлі та зростання привабливості митниці для учасників зовнішньоекономічної діяльності.

Так, за 5 місяців поточного року Житомирською митницею було забезпечено стягнення 261,6 млн.грн. (на 49,1 % більше аналогічного періоду минулого року) митних платежів при проведенні оформлення в митному відношенні традиційних для митниці товарів, а саме пластмаси та виробів з неї, керамічних виробів, продовольчих товарів та продукції сільського господарства, устаткування, виробів зі скла тощо. Про зростання привабливості митниці для суб’єктів ЗЕД та підтвердження факту прозорості її роботи свідчить і збільшення кількості акредитованих в Житомирській митниці учасників ЗЕД, кількість яких у порівнянні з аналогічним показником минулого року зросла на 21 % та становить 2225 учасників.

Відбулося і зростання на 66% кількості суб’єктів ЗЕД, які проводять митне оформлення в Житомирській митниці за листами про погодження, що переконливо засвідчує, що умови здійснення митного контролю та митного оформлення в митниці є комфортними та сприятливими для громадян та учасників ЗЕД, адже в поточному році вдалося майже вдвічі скоротити витрати часу на проходження митних процедур та проведення митних формальностей.

В результаті проведення протягом 5 місяців 2011 року працівниками митниці заходів, направлених на виявлення та припинення контрабанди та порушень митних правил, порушено 5 кримінальних справ на загальну суму 1,5 млн. грн. проти 4 справ на суму 1,2 млн. грн. за аналогічний період минулого року. Крім того, порушено 376 справ про порушення митних правил на загальну суму 15,7 млн. грн., що в 3 рази по кількості та по вартості перевищує аналогічні показники 2010 року.