Мистецтво відпочивати

«Безглуздий відпочинок стомлює гірше роботи» – так говорить приказка. Відпочивати треба, і про це всі знають. Але чи всі знають, що таке правильний відпочинок, той, який принесе нам і нашому організму користь.

Вчені довели, що протягом робочого дня необхідно кожну годину відпочивати мінімум хвилин 10 і, по можливості, після обіду знайти 1 годину для відпочинку. Людина з таким режимом робочого часу працює набагато продуктивніше.

Ніщо так не відновить сили, як хороший сон. Це той час, коли наш організм повністю розслабляється. І в жодному разі не їжте на ніч і не зловживайте алкоголем. Прогулянка перед сном і теплий душ допоможуть спокійно і міцно заснути.

Ні в якому разі не відмовляйтеся від вихідних днів. Ви ж знаєте, що всіх грошей не заробиш. При постійному браку часу і напруженому ритмі нашого життя відпочинок у вихідні дні повинен бути обов’язковий. Добре в цей день побути з родиною. Та й собі коханому можна дозволити розслабитися – погортати книгу, просто погуляти на свіжому повітрі, зрештою, витягнути ноги на дивані і помріяти про найприємніше. Недаремно, наприклад, в індійській астрології субота – це день Сатурна, час відпочинку, а буддисти вважають, що відпочинок в суботу продовжує життя.

«Людина так створена, що вона відпочиває від однієї роботи, лише взявшись за іншу», – так говорить А. Франс. Так що, якщо ви весь день і цілий тиждень працюєте в офісі, сидячи за комп’ютером, ваш відпочинок повинен бути активним. Ну а якщо ви протягом дня, як білка в колесі – потрібно віддати перевагу спокійному відпочинку.

25-45 днів на рік людина просто зобов’язана відпочивати. Щоб відволіктися від рутини повсякденного життя, краще відпочивати подалі від місця постійного проживання. Дуже важливо відпочивати на природі – нові емоції допоможуть розслабитися і тілом, і душею. Тут вже кожен вибирає для себе, але пам’ятайте, що для адаптації в нових кліматичних умовах організму необхідно від 4 днів до тижня. Стародавні мудреці говорили: не бувайте там, де вас не люблять – відпочивати потрібно з хорошою компанією. Доброзичлива атмосфера та позитивні емоції мають велике значення.

Якщо говорити про відпочинок, необхідно врахувати ще один важливий момент. Є люди, які встановили для себе правила харчування, такі як дієти, свій режим, а на час відпустки вирішили відступити від цього. Страшного, звичайно, за такий період нічого не трапиться, але важка їжа та ще з алкоголем можуть всю відпустку звести нанівець. До того ж не варто спати до 11 дня (як ми говоримо, у відпустці відсипатися), здоров’я це не додасть, є біологічний годинник, дотримання якого дасть нам повноцінний сон, а отже, і відпочинок, пише “Школа життя”.

У міру можливості під час відпочинку постарайтеся більше днів проводити біля води. Вода має сильну заспокійливу дію. До того ж, якщо вже мова зайшла про воду та відпочинок випав на літній період, не забудьте збільшити кількість випитої води. І пам’ятайте правило: чорний чай, кава, спиртні напої рідиною не є, а навпаки, призводять до зневоднення. Завжди після випитої чашки кави обов’язково треба випити склянку води.

Тим, хто віддає перевагу відпочивати в жарких країнах, під розпеченим сонцем слід пам’ятати, що розпечене повітря забирає енергію у організму. Так що смажитися цілий день на сонечку не варто. Найкращі для цього години до 11-30 вранці і після 16-00 вечора.

Б. Франклін сказав: «Той, хто може відпочити, перевершує того, хто може брати міста». Так що – відпочинку вам насиченого, повноцінного, здорового і запам’ятовуючого.

Адреса офисов ДАТУР:

г. Житомир, ул. Киевская, 79
г. Житомир, ул. Киевская, 25

Телефоны: (0412) 36-12-33, 41-27-60 ,41-86-06

Оксана Козловская 067-410-51-73 ok_oa@mail.ru
Виктория Казмирчук 066-347-70-60 datour@ukr.net
Артём Козловский 063-63-68-262 artourizm@rambler.ru
Алла Федорко 050-463-22-21 ftour@ukr.net
Елена Булах 063-20-33-147 elen___@bigmir.net

г. Винница, ул. Пирогова 23-А, ТРЦ «FERIDE PLAZA». (0432) 55-26-85 Марина, 068-111-39-49, 063-629-77-30.
doc.mar@mail.ru

Для заказов по Киеву и Украине 063-63-68-262 Артём, 067-410-51-73 Оксана
www.hotway.com.ua