В обласному геріатричному пансіонаті гасили умовну пожежу (фото)

29-го липня на Житомирщині пройшли тактичні навчання у 3-поверховій будівлі обласного геріатричного пансіонату, що знаходиться у селі Іваніка Житомирського району.

Будівля належить до об’єктів з масовим перебуванням людей. Згідно проекту одночасно тут може проживати 290 людей. На даний час мешканцями пансіонату являється 250 осіб похилого віку, 133 з яких не можуть пересуватись самостійно. Саме останній факт є найбільшою проблемою у разі виникнення пожежі. Адже, щоб евакуювати одну лежачу людину необхідно дві здорових.

Всього в даному закладі 130 осіб обслуговуючого персоналу, щоденно на зміну заступає 40, на нічна чергування лишається лише семеро. Ускладнюють ситуацію і порушення вимог пожежної безпеки: відсутні системи автоматичної пожежної сигналізації та оповіщення людей про пожежу, у незадовільному стані знаходяться і джерела водопостачання.

У разі виникнення загоряння на подібних об’єктах утворюється сильне задимлення приміщень, можлива паніка працівників та неадекватна поведінка пацієнтів, що перешкоджає проведенню евакуаційних заходів.

За тактичними задумом, внаслідок необережного поводження з вогнем в одній із житлових кімнат на другому поверсі виникла пожежа. Вогонь поширився на сусідні приміщення. Внаслідок цього 2 особи стали заручниками полум’я і не могли самостійно залишити приміщення. Умовних жертв було врятовано за допомогою автодрабини. У результаті злагоджених оперативних дій умовна пожежа була ліквідована, всі постраждалі врятовані та передані лікарям.

Для відпрацювання дій за призначенням було задіяно 9 одиниць техніки та понад 50 чоловік особового складу Житомирського гарнізону МНС. Підбиваючи підсумки навчань, заступник начальника Управління МНС у Житомирській області Олег Держанівський зазначив, що рятувальники покладені на них обов’язки виконали задовільно.

Враховуючи, останні сумні події на Рівненщині, де на пожежі у будинку для людей похилого віку загинуло 16 осіб, дані навчання є корисними для персоналу пансіонату і позитивним досвідом для рятувальників, повідомляє прес-служба УМНС у Житомирській області.