Віталієві Французу у часи його головування облрадою пропонували дві ділянки під “сінокоси”

“Батьківщини” у Житомирській міській раді стало ще меньше.

Тепер цю політичну силу представляє усього сім депутатів. Головою фракції обрано Олександра Радька. На думку заступника голови обласної організації цієї політичної сили Віталія Француза, залишаються в строю депутати-мажоритарники, ідейні партійці, ті, які не схиляють голови під тиском нинішньої влади.

Отож, ряди біло-сердешних у міській раді рідішають. Віталій Француз цьому не дивується. Сьогодні під час прес-конференції у Житомирі він заявив, що на членів “Батьківщини”, які займають ті чи інші посади у органах влади чиниться тиск. Їх залякують, наполегливо рекомендують виходити з партії заради збереження робочих місць. “Влада що хоче, то і робить”, – зауважив бютівець.

Як приклад беззаконня – скандальне рішення попередньої влади про виділення обраним особам земельних ділянок у районі скелі Чадського. Територія підпадає під протекцію природоохоронного законодавства, оскільки являє собою рекреаційну зону. Це рішення вже отримало протест прокурора. Однак нинішня влада, за славами Віталія Француза, не поспішає виправляти помилки своїх попередників.

“Мало того, явно не в інтересах громади міста голосували і представники інших опозиційних фракцій, які, очевидно, теж, якось заохочені. Кожен враховує лише власні інтереси, включно з міським головою. У той час, на жаль, у Житомирі немає господаря, який у цій мутній воді відстоював би інтереси мешканців міста”, – каже Француз.

Назвавши себе людиною відвертою, екс-голова облради згадав, як у свій час відома у Житомирі людина 2 години умовляла його взяти собі 2 “сінокоси” на скелі Чадського. У плату за це, наділений владою спікер облради мав би домовитися з природоохоронними інстанціями, щоб ті закрили на все це очі. Француз каже, що відмовився.

Віталій Француз: “Так знаєте, чим закінчилася наша розмова? Ця людина мені у очі сказала, що ми й так знали, що ви якийсь не такий, але ми й без вас це діло вирішимо. Як бачимо, нова влада не виконала свою обіцянку навести порядок цьому питанні. Навпаки, усіляко його затягують. Інша впливова людина нещодавно мене переконувала закрити очі на “сінокоси” таким аргументом: “Ну як же забирати те, що вже виділили? Ви що не знаєте, які там впливові люди, навіщо ж їх так ображати? Це все одно, що мені спочатку виділили ділянку під будівництво заводу, а потім її забрали – негарно ж якось виходить!”

Так я відповів: “Ділянка під будівництво соціального, виробничого об’єкту, де створюються робочі місця – це одне, а виділити землю, яка належить усім людям для особистого користування, під забудову, закрити від людей Тетерів у районі скелі Чадського – зовсім інше. Саме тому фракція БЮТ у Житомирській міській раді і надалі відстоюватиме, виключно, інтереси громади міста. У нас з Дебоєм не було жодних домовленостей, немає і не буде”.