Житомирські землеупорядники прагнуть відірватися від минулого

«Земельні відносини в області та нагальні питання запровадження ринку земель» – так звучала тема прес-конференції керівництва Головного управління Держкомзему у Житомирській області, яка відбулася у відомстві 15 липня 2011 року.

Сьогодні землевпорядники області підбили перші підсумки роботи за півріччя. Станом на 1 липня проінвентаризовано майже 200 тисяч га земель населених пунктів, що складає 62,77 % від загальної площі та 85% земель несільськогосподарського призначення поза населених пунктів.

Про це Репортерові Житомира повідомляє прес-служба ГУ Держкомзему у Житомирській області.

«Завершення цієї роботи дозволить ввести новий механізм управління землями, який зробить неможливим її розкрадання та використання не на користь держави, а також збільшить надходження коштів до бюджету, – зазначив Ігор Вержанський, перший заступник начальника Головного управління, який коротко надав інформацію про діяльність землевпорядної служби області.

Нормативна грошова оцінка земель проведена у 1428 населених пунктах із 1667, що складає 85 % із загальної кількості. На сьогоднішній день фактично завершено розпаювання земель сільськогосподарського призначення. Земля знаходить своїх господарів, а забезпечення формування дбайливого господаря – є основною метою земельної реформи, реалізація якої, а також прийняття Закону «Про ринок земель» допоможе вирішити широке коло проблем.

Одним із головних питань, які були підняті на прес-конференції – необхідність прийняття закону «Про ринок земель», переваги законопроекту якого охарактеризував Микола Ковтуненко, заступник начальника Головного управління. Із введенням у дію цього закону передбачається публічність всіх процесів, пов’язаних із землею; держава не відсторонюється від земельних питань, а виступає певним регулятором між продавцем і покупцем земельних ділянок; закон стимулює не продаж, а активне використання землі; законопроект дає можливість виправити недоліки, допущені в процесі паювання землі, і усуває перешкоди на шляху входження землі в економічний обіг.

«Залишилося відірватися від минулого, – зауважив Микола Григорович, – і перейти в новий етап, коли земля стане одним із важелів економічного розвитку. Залишилось відмінити мораторій, якій діє сьогодні і повністю перейти на регулювання земельних відносин через систему ринку, тобто через попит, пропозицію».

По закінченню відбулася підсумкова нарада землевпорядників області, у роботі якої взяв участь заступник голови облдержадміністрації Микола Дейсан. Провів нараду начальник Головного управління Держкомзему у Житомирській області Василь Ткачук.