Бердичівська “Свобода” вимагає нарешті перейменувати вулиці Крупської, Клари Цеткін та інших одіозних постатей радянської міфології

Бердичівська «Свобода» закликає депутатів покласти край радянізації міста.

Бердичів є одним з найбільших міст Житомирської області. Кількість населення – близько 80 тисяч чоловік. Попри це, досі місцеві мешканці та гості міста ходять по вулицях радянського періоду. За два десятиліття існування незалежності місцева влада практично не спромоглася змінити назви радянської міфології.

Центральні шляхи сполучення міста носять імена Леніна, Карла Лібкнехта, Свердлова. На околицях можна зустріти назви – 60-річчя СРСР, Крупської, Клари Цеткін та багато інших.

З офіційної дати заснування міста 1546 року місцеві краєзнавці напрацювали ґрунтовний матеріал по чудовим історичним іменуванням вулиць…

Бердичівська міська організація ВО «Свобода» висловлює обурення такій ситуації. “Це просто нечувано! Що можуть сказати батьки дитині, яка запитує, що це за «великі люди», коли їхніми іменами названі вулиці? Маємо ініціативи патріотично налаштованих містян та організацій з даного питання. Попри це віз і нині там вже два десятки років”, йдеться у заяві бердичівських свободівців.

Щороку сотні туристів відвідують Бердичів з Польщі, Ізраїлю, Великобританії, США та інших країн. Іноземці здивовані, а подекуди й шоковані таким станом речей.

ВО «Свобода» закликає депутатів Бердичівської міської ради покласти край радянізації міста, відповідно перейменувати зазначені вулиці, присвячені катам і борцям з незалежністю України.

Також ВО «Свобода» вважає неприпустимим розміщення у центрі міста пам’ятника Леніна, який обов’язково мусить бути демонтованим.