Стару котельню на баланс міста, в обмін на землю в Житомирі під будівництво АЗС

Чим ближче до опалювального сезону, тим більше див трапляється у нас.

В Житомирі власник збиткової котельні пропонує житомирській міської раді, на його погляд, рівнозначний обмін – міська рада приймає на свій баланс котельню, але лише за умови передачі власнику земельної ділянки 25 соток в Житомирі під забудову АЗС.

Котельня ДП “Техсервіс молоко” за адресою Перемоги, 65 перебуває на балансі ВАТ “Житомир Молоко”. Котельня останні роки збиткова, власник не взмозі покрити збитки за рахунок інших видів комерційної діяльності. Ще у 2009-му році загальні збори акціонерів підприємства прийняли рішення про ліквідацію збиткової котельні.

Разом з тим, саме цей тепловий вузол забезпечує теплопостачання ЗОШ №7, Житомирського професійного політехнічного ліцею, госпрозрахункових підприємств, які розташовані навколо, обігріває 13 квартир будинку Перемоги, 73.

Здихатися збиткової котельні власник намагається вже декілька років. Відповідні звернення надсилалися до міської ради. Та реакції не було. Принаймні на рівні міського голови.

Сьогодні ж за півтора місяці до старту опалювального сезону ВАТ “Житомир Молоко” активізувався. До старту опалювального сезону розраховує на те, щоб передати котельню на баланс міста та отримати “компенсацію” – земельну ділянку під будівництво АЗС.

Ростислав Тарасюк, директор ВАТ «Житомир Молоко»: “Ми ще не покрили збитки за минулий опалювальний сезон. Нам ця котельня не потрібна. Тому акціонери поставили питання про доцільність ліквідації збиткового ДП «Техсервіс Молоко».

Але ми розуміємо, що у нас є зобов’язання забезпечувати теплопостачанням населення. Саме тому ми й пропонуємо міській владі взяти нашу котельню на свій баланс з певними умовами компенсації, а саме – виділення підприємству земельної ділянки 20-25 соток під будівництво АЗС.»

Обмін, багатьом може здатися нерівноцінним…

Любов Остринська, економіст ДП «Техсервіс Молоко»: “Котельня має на балансі 2 котли, які у 1990 році переобладнані з парових на водні. Один з них – запасний, але не працює, оскільки не пройшов сертифікації. Інший котел, той що робочий, занадто потужний для невеликої кількості енергоспоживачів.

Щоб обігріти школу, ліцей, 13 квартир, декілька офісів треба виробити усього 2,2 гігокалорій на годину. А котел здатен виробляти більше 3-х.”

Ще одна «заноза»… На території цієї котельні знаходиться чи не найаварійніша у Житомирі труба. По ній з самого низу повзе велика тріщина, а її верхівка настільки прогнила, що здається розсиплеться на очах. Щоб все це привести до ладу, потрібно близько мільйона гривень.

Та виникає інше питання: чи потрібна ця котельня у цьому місці взагалі, і наскільки перспективним стане її подальше функціонування у майбутньому? Керівники комунальних підприємств кажуть, що за 230 метрів розташована інша котельня, потужності якої – «недогружені». Можна протягнути трубу і забезпечити теплопостачання в опалювальні приміщення.

Сьогодні оглянути котельню та поспілкуватися з її господарем приїхав міський голова Володимир Дебой. Ознайомившись з територією, приміщенням, роботою котельні та оглянувши аварійну трубу, яка загрозливо нависла над делегацією, він заявив, що ні про яке виділення земельної ділянки в обмін на передачу на баланс міста цієї котельні мови не може бути.

«Вирішувати питання категоріями «ми вам – ви нам» не є коректно і не є порядно. Треба мати соціальну відповідальність», – сказав міський голова. Відео Репортер Житомира:

Як саме забезпечити теплопостачання на цій ділянці міський голова, комунальники, власник котельні зараз думають. У будь-якому випадку цей опалювальний сезон котельня ще відпрацює, оскільки посвідчення працюючого котла дійсне до 2013 року, а протягнути трубу з іншої котельні – справа, яка вимагає часу і грошей.

Сергій Фещенко

Перепоясана, щоб не розсипатися, стара, гнила труба наводить лише на думку, що рано чи пізно, щось та й трапиться…

Її верхівка – взагалі кошмар!

Сьогодні сюди приїхав Володимир Дебой. Одразу ж захотів побачити господаря котельні. Господар запропонував вигідний обмін…

Котельня зсередини. Два котла, один працює.

“Ми вам котельню, ви нам ділянку”…