14 років позбавлення волі отримали на трьох канабісні наркоділки

Згубним стало прагнення до наживи для трьох житомирян. Ніде не працюючи, хлопці шукали легких і швидких грошей. На певний час їм здалося, що вони таки знайшли спосіб втілити свої бажання в реальність.

27-річний Андрій (авт. – ім’я змінено) став організатором та ініціатором ведення активної «підприємницької» діяльності, що і в прямому, і в переносному сенсі мала специфічний присмак. У першому значенні – коноплі, а в другому – криміналу.

Довкола своєї ідеї хлопець об’єднав ще трьох знайомих, з якими і взялися до конкретної справи. Віднайшовши можливість заготовити у значному обсязі сировину, тобто марихуану, самостійно її сушили, переробляли та готували до товарного продукту – канабісу.

Уже його збували у молодіжному середовищі, у тому числі і в розважальних та навчальних закладах. Один з учасників групи здобував освіту у столиці, тож, приїжджаючи на вихідні до Житомира, запасався не лише харчами, але й наркотиками.

У ситуацію вчасно втрутились працівники УБОЗ УМВС України в Житомирській області, які простежили канали надходження наркопродукції на чорний ринок від рядового покупця до організатора. Було встановлено, що проіснувала група упродовж вересня 2009 – березня 2010 років. Під час затримання безпосередньо у наркоділків було вилучено близько 7,5 кг канабісу, уже підготовленого для подальшого збуту.

Як розповів перший заступник начальника УМВС України в Житомирській області Ігор Савченко, відносно затриманих було порушено кримінальну справу за ч. 3 ст. 307 (Незаконне виробництво, виготовлення, придбання, зберігання, перевезення, пересилання чи збут наркотичних засобів, психотропних речовин або їх аналогів, вчинені організованою групою) Кримінального кодексу України.

Один із молодиків, у 2010 – ще неповнолітній, намагаючись уникнути відповідальності, певний час переховувався від слідства. Однак нещодавно і його було затримано на території сусідньої держави та передано до правоохоронних органів України. Кримінальна справа відносно нього у зв’язку із оголошенням у розшук була виділена в окреме провадження, а тепер також направлена до суду, інформує Алла Ващенко, СЗГ УМВС України в Житомирській області.

Відносно його колег феміда уже винесла свій вердикт: організатору – 5 років позбавлення волі, його двом добровільним помічникам – по 4,5 років. Тож тепер за легке життя доведеться платити роками ув’язнення.