Цьогорічний турнір “Шкіряний м’яч” в Житомирській області знову під загрозою зриву

Всеукраїнський футбольний турнір «Шкіряний м’яч» вже шість років «пролітає» повз нашу область.

А все через те, що не можуть дійти спільної мови обласна влада та Житомирська обласна федерація футболу. Обласна влада, яка не визнає ЖООФ легітимною федерацією, не заключає з нею договір про співпрацю. Відповідно, турнір провести неможливо.

У кого там які інтереси, питання, звісно, цікаве, але воно все одно десятирядне, зважаючи на те, що страждає ціла вікова група юних футболістів. “Шкіряний м’яч” – турнір всеукраїнського масштабу, під який Федерація Футболу України та ціла армія меценатів виділяють чимале фінансування.

Якщо сформовані команди – їм виділяється форма, футбольні м’ячі, спортивний інвентар + діти їдуть на змагання високого рівня, де відточують свою професійну майстерність.

Для того, щоб сформувати команди потрібна воля керівників навчальних закладів, договори з управлінням освіти, управлінням у справах сім’ї, молоді і спорту.

Вчора у Житомирі в будинкові офіцерів відбулося засідання виконкому Житомирської обласної федерації футболу. З’їхалися представники з усієї області. Одним з питань, яке розглядалося – як врятувати проведення в області турніру “Шкіряний м’яч”?

Голова обласної федерації Олександр Коцюбко проінформував, що на нещодавнє звернення федерації футболу до обласних управлінь освіти та у справах сім’ї, молоді та спорту з проханням дати згоду на формування в районах області команд, які візьмуть участь у турнірі “Шкіряний м’яч” позитивна відповідь не отримана.

Олександр Коцюбко, голова ЖООФ: “Якщо не дозволяють нам провести турнір, нехай проводять його самі. Все ж для дітей має робитися, а не Бог знає у чиїх інтересах. Так вони і нам не дають провести турнір і самі не можуть це зробити.”

Виконком ЖООФ прийняв рішення надіслати колективне звернення до керівників профільних управлінь обласної влади з проханням посприяти у проведенні в області турніру “Шкіряний м’яч”. Якщо ж і це звернення буде проігноровано, відповідні роз’яснення причин, чому у нашій області 6 років поспіль діти позбавлені можливості брати участь у турнірі будуть направлені Президентові України, Прем’єр-Міністрові України, Голові Верховної ради, керівникові Житомирської ОДА.

____________________________________________________________________________

В далекому 1965 році в СРСР газетою «Комсомольська правда» був заснований Всесоюзний дитячий турнір з футболу на призи клубу „Шкіряний м’яч“. За роки існування мільйони юних футболістів прийняли участь у змаганнях, його школу пройшли багато наших відомих футболістів.

З розпадом СРСР для клубу настали нелегкі часи. З 1990 по 1997 роки турнір не проводився.

Відродження змагань на Всеукраїнському рівні в 1998 році ініціював Федір Шпиг, народний депутат України, президент Асоціації аматорського футболу України.

Очолив клуб відомий ветеран київського «Динамо», кращий футболіст СРСР 1966 року, заслужений майстер спорту Андрій Біба.

Велику допомогу в організації та проведенні змагань надають Федерація футболу України, Міністерство України у справах сім’ї, молоді та спорту, Міністерство освіти і науки України.

Змагання проводяться у трьох вікових групах (молодша – 11 років, середня – 12 років, старша – 13 років).

В 1998 році у змаганнях взяли участь лише 126 команд, але задум настільки сподобався футбольному загалу України, що вже в 1999 році на старти вийшли аж 13 000 команд.

С того часу кількість команд-учасниць невпинно зростала. В 2000 році їх вже було 16 000, в 2001 році – 32 000, в 2002 році – 40 000, в 2003 році – 42 000, в 2004 році – 44 000.

З сезону 2005 року на шкільні старти в трьох вікових групах на футбольні поля України стабільно виходять понад 50 000 команд, близько 600 000 дітей 11, 12, 13 років.

Стимулює до участі у змаганнях і величезна кількість подарунків юним футболістам від меценатів «Шкіряного м’яча».

Всі роки українського «Шкіряного м’яча» всі фіналісти отримують комплекти чудової ігрової форми, футбольні м’ячі, різноманітні призи та відзнаки. Кращі дитячі колективи нагороджуються кубками та медалями від Федерації футболу України та Асоціації аматорського футболу України.