Дошкільнята разом із ДАІшниками вчили правила безпечного руху (фото)

Профілактика дитячого дорожньо-транспортного травматизму сьогодні є одним з пріоритетних напрямків діяльності Державтоінспекції Житомирщини.

У рамках проведення місячнику з безпеки руху тематичні уроки за участю представників ДАІ відбулися у більшості навчальних закладів області. Разом з правоохоронцями діти повторюють вже відомі їм ази безпечної поведінки на дорозі, а також із задоволенням вивчають нові для них правила.

27 вересня з повчальним уроком-вікториною до навчально-виховного закладу №65 Житомира завітали представники відділу ДАІ Богунського району міста на чолі з його керівником Андрієм Колядою. У затишній залі гостей радо зустрічали старші дошкільнята та школярі молодших класів. Вони з неприхованою цікавістю розглядали працівників ДАІ та щиро плескали у долоньки, вітаючи їх.

Працівники ДАІ, в свою чергу, приготували для дітей різні завдання, за допомогою яких найменші учасники дорожнього руху демонстрували свої знання з правил безпечної поведінки. Сподобалися дітлахам тематичні загадки з ПДР, відповіді на які вони давали усі разом. А ще їм було запропоновано розв’язати задачі, але, звичайно, не математичні, а ситуативні.

Залюбки маленькі слухачі допомагали своїми знаннями вигаданим героям Зайчику-Вуханчику і Незнайкові правильно зорієнтуватися у тій або іншій ситуації, в які ті щоразу потрапляли.

Діти не тільки активно брали участь в обговоренні, яких помилок допустилися герої задач під час переходу проїзної частини, чекаючи громадський транспорт і катаючись на велосипеді, але й самостійно розказували про те, яких правил слід дотримуватися, щоб не потрапити у подібні ситуації.

Дошкільнята і школярі й самі готувалися до проведення уроку-вікторини разом з правоохоронцями, адже вивчили тематичні вірші та загадки.

Гості з Державтоінспекції завітали до дітей не з пустими руками. Кожна дитина дошкільного віку отримала з рук керівника Богунського районного ДАІ Андрія Коляди книжечки-розмальовки із зображенням різних ситуацій, що можуть трапитися на дорозі, а також з конкретними порадами, як уникнути подібних неприємностей.

Справжнім сюрпризом для учнів молодших класів стало вручення їм спеціальних виробів – світловідбивачів, які можна приладнати ніби прикрасу собі на одяг або на рюкзак. Відтак, повертаючись увечері додому з навчального закладу, діти матимуть змогу виділити себе і стати більш помітними у вечірніх сутінках для водіїв транспортних засобів. Розповсюдження таких корисних світловідбиваючих виробів серед дітей стало можливим завдяки спонсорській допомозі ТОВ «Рефлайт», яке спеціалізується на виготовленні світловідбивачів для пішоходів.

“Подібні спільні уроки з працівниками ДАІ мають надзвичайно важливий виховний вплив на дітей, – переконана директор НВК №65 Валентина Савчук. – Адже на дорозі і в дітей, та й у дорослих виникає безліч ситуацій, які вони просте не знають, як розв’язати. Такі уроки допомагають дітлахам обрати правильне їх вирішення. І, звичайно, приємно, що діти отримали сьогодні не просто подарунки, а дуже корисні речі, які в подальшому допоможуть їм зберегти власні здоров’я та життя.”

У свою чергу, керівник Богунського відділу ДАІ Житомира Андрій Коляда пообіцяв, що подібні заходи будуть проводитися в навчальних закладах обласного центру і надалі, адже безпека дітей – це наша спільна справа.

Ольга Номерчук