На Житомирщині в ході оперативно-профілактичних заходів вуличили 15 літрів самогону та 4 апарати для його виготовлення

Оперативно-профілактичні відпрацювання території районів області – одна з постійних форм роботи органів внутрішніх справ, спрямована на попередження і виявлення правопорушень та злочинів.

Минулих вихідних такі профілактичні заходи пройшли на території Романівського району Житомирщини, до них були залучені додаткові наряди, сформовані із працівників патрульної служби, Державтоінспекції, роти міліції особливого призначення «Беркут» та інших підрозділів внутрішніх справ, інформує Репортер Житомира ВЗГ УМВС України в Житомирській області.

Як розповів начальник відділу профілактики правопорушень УМВС України в Житомирській області Юрій Лебідь, основне завдання полягало у попередженні правопорушень, а також виявленні та припиненні будь-яких інших протиправних дій.

Тож упродовж трьох днів проведення заходів зафіксовано 46 адміністративних правопорушень, кожен п’ятий з яких пов’язаний із зловживанням алкоголю.

У цьому контексті з незаконного обігу було вилучено 15 літрів самогону та 4 апарати для його виготовлення.

Відносно одного з жителів Романівського району наразі порушено кримінальну справу за ст. 203 (Зайняття забороненими видами господарської діяльності) Кримінального кодексу України. Міліціонери зафіксували, що 46-річний чоловік неодноразово продавав оковиту домашнього виробництва односельцям.

У межах проведення відпрацювання дільничні інспектори відвідували домівки місцевих жителів, звичайно, у першу чергу, так звані кризові сім’ї, у двох із них було вчасно попереджено застосування насильства до слабших членів родини.

Ще одна категорія громадян, які постійно зустрічаються з дільничними – це власники зареєстрованої зброї.

У 2 із 52 перевірених жителів району зброю було вилучено за порушення правил зберігання. Водночас, зважаючи на проведення на території області місячника добровільної здачі зброї, вибухових пристроїв та боєприпасів, у цей період до Романівського РВ було здано мисливську рушницю, газовий пістолет та 10 набоїв калібру 7,62 мм.

Загалом, як стерджують правоохоронці, такі заходи дозволяють позитивно вплинути на загальну ситуацію із протидії злочинності та вчасно попередити порушення громадського порядку.

Алла Ващенко