Поліський природний заповідник став учасником проекту Європейського Союзу

Поліський природний заповідник, що розташований на півночі Житомирщини, став учасником проекту Європейського Союзу «Включення питань зміни клімату в управління вразливими екосистемами».

Саме на цей заповідник вибір впав не випадково. Адже в Поліському регіоні зосереджені найбільші масиви торфових боліт в Європі – близько 1 мільйона гектарів, інформує прес-служба ЖОУЛМГ.

Ці екосистеми в своєму природному стані можуть поглинати близько 15 тонн вуглекислого газу з 1 гектара на рік, що веде до зменшення викидів парникових газів в атмосферу і пом’якшення наслідків зміни клімату. Натомість осушені і деградовані торфовища є джерелом викидів парникових газів.

Унаслідок глобальних змін клімату на Поліссі в останні роки різко посилилася частота природних катастроф (пожежі, повені, засухи) великої руйнівної сили. Нерегулярні опади і високі температури призвели до низки проблем, таких як висушування торфових боліт і водно-болотних угідь.

Внаслідок порушення природного водного балансу регіону загрожує висока пожежна небезпека та зменшення видового різноманіття.

Досить серйозно постає і загроза веденню традиційного господарства, такого як збір журавлини, чорниці, грибів в результаті деградації вразливих екосистем.

Наприкінці тижня науковці з України та Франції проведуть в Поліському заповіднику семінар, в ході якого буде презентовано результати моделювання змін клімату для Полісся на 2011-2040рр., оцінку вразливості екосистем, результати досліджень щодо реакції вразливих водних екосистем на зміни клімату.

Для гостей семінару та представників засобів масової інформації заплановано польовий виїзд з демонстрацією результатів впровадження пілотного проекту та ярмарку традиційних ремесл.