Сидір Кізін: “Житомирська «Свобода» має намір оскаржити рішення облради про передачу Хресто-Воздвиженської церкви до УПЦ Московського патріархату”

8 вересня відбулася сесія Житомирської обласної ради.

На ній більшість депутатів (69) проголосували за передачу Хресто-Воздвиженського храму Українській православній церкві Московського патріархату.

Перед голосуванням голова Житомирської обласної організації ВО «Свобода» Сидір Кізін зачитав перед присутніми депутатами звернення релігійних громад та громадських організацій Житомирщини про необхідність дотримання релігійних прав громадян, недопущення надання незаконних переваг одній із релігійних громад та утримання від передачі культових споруд, доки не буде створено Єдиної помісної православної церкви в Україні.

Однак провладна більшість, контрольована обласним керівником Партії регіонів і головою Житомирської ОДА Сергієм Рижуком, прийняла рішення передати храм закордонній церкві.

«Всупереч ст. 35 Конституції про рівність громадян незалежно від їх релігійних переконань, в Житомирі склалась ситуація, коли влада порушує інтереси абсолютної більшості віруючих житомирян, перешкоджає вільному відправленню релігійних обрядів віруючими будь-яких конфесій, крім УПЦ МП, центр якої знаходиться в Москві, а богослужіння принципово не проводиться українською мовою», – зазначив Сидір Кізін.

Хоча за даними Держкомрелігії найбільшою релігійною громадою України є УПЦ Київського Партріархату, ця релігійна громада має у Житомирі лише 4 храми, Українська автокефальна православна церква – 1, Українська греко-католицька церква- 1 храм.

У той самий час керована з Москви УПЦ КП має в Житомирі з урахуванням останнього незаконного рішення облради 15 найбільших храмів.

«Таке свідомо несправедливе по відношенню до віруючих житомирян рішення підпадає під дію Кримінального кодексу та є нічим іншим як дискримінацією громадян в залежності від їх релігійних переконань. У зв’язку з цим Житомирська «Свобода» готує позов до суду та буде звертатися до органів прокуратури з метою порушення кримінальної справи», – зазначив голова Житомирської обласної організацї ВО “Свобода” Сидір Кізін.