Щоб відключитись від централізованого опалення житомиряни платитимуть КВЖРЕПу від 4 до 7 тисяч гривень

Міськвиконком розробив та затвердив Порядок відключення житлових будинків, окремих приміщень, квартир від мереж централізованого опалення та гарячого водопостачання.

Як повідомляє управління по зв’язках з громадськістю міської ради, рішенням від 07.07.11 №414 створена міжвідомча комісія, яка розглядає питання щодо відключення споживачів від мереж центрального опалення та гарячого водопостачання.

«Чітко визначено порядок від’єднання від мереж, прописані права та обов’язки сторін. Розв’язання даного питання передбачено за допомогою ринкових механізмів», – поінформував Микола Боровець.

Микола Боровець зазначив, що даний порядок діє у місті Вінниці та інших містах України і передбачає дольовий внесок для виконання робіт, пов’язаних із зміною внутрішньо будинкових мереж водопостачання та газовідведення.

Орієнтована вартість дольового внеску для однієї квартири становить:

3-поверховий житловий будинок – 4,0 тис.грн.;
5-поверховий житловий будинок – 4,2 тис.грн.:
9-поверховий житловий будинок – 7,0 тис.грн.;
14-поверховий житловий будинок – в межах 5,0 тис.грн.

Ці кошти громадяни перераховують на окремий рахунок житлового будинку, який відкрито у відповідному обслуговуючому житловому підприємстві – КВЖРЕП, ЖБК, ОСББ.

Для вирішення питання відключення від мереж централізованого опалення власник, наймач (орендар) приміщення повинен звернутися до комісії з письмовою заявою та зазначити причину відключення.

До заяви додаються:

копія паспорта власника (власників) квартири;
копія довідки про присвоєння ідентифікаційного коду;
копія правовстановлюючого документа, що посвідчує право власності на квартиру;
довідка-характеристика будинку та квартири згідно встановленої форми, яку необхідно отримати в обслуговуючому житловому підприємстві (КВЖРЕП, ЖБК, ОСББ);
підтверджуючі документи щодо якості надання послуг з централізованого опалення квартири (акти-претензії).

Комісія розглядає заяву у місячний термін. Після прийняття комісією позитивного висновку питання виноситься на затвердження виконавчому комітету міської ради.

Цьогоріч комісія не припинятиме свою діяльність на період опалювального сезону, як це було раніше, а продовжуватиме розгляд заяв від житомирян.