Житомирський суд посадив за грати шість наркоділків

Довгими роками ув’язнення закінчилась діяльність організованної злочинної групи у складі 6 жителів обласного центру.

Будучи самі наркозалежними ділки виготовляли та активно поширювали наркотичні засоби на території міста, тим самим спонукаючи до цього й інших, в основному підлітків та молодь, інформує Репортер Житомира ВЗГ УМВС України в Житомирській області.

У ході розслідування кримінальної справи було встановлено, що злочинна група діяла упродовж квітня-листопада 2010 року. Загалом упродовж цього періоду ними було виготовлено понад 5 тисяч 250 мілілітрів опію ацетильованого, що за цінами чорного ринку складає близько 350 тисяч гривень.

Для виготовлення наркотичних засобів злочинці використовували зйомну квартиру в обласному центрі та дачний будинок в одному з кооперативів Житомирського району. Помешкання належало одному з членів угрупування і в той час саме будувалося. Тож використовували підсобне приміщення.

Як розповів начальник Управління по боротьбі з організованою злочинністю УМВС України в Житомирській області Ігор Заєць, затримали підозрюваних працівники підрозділу безпосередньо під час такого візиту на дачу. Чоловіки щойно завершили виготовлення опію й збиралися повернутись в обласний центр. Однак їх планам зашкодили оперативники, які терпляче очікували, допоки злочинці вийдуть з приміщення.

Під час затримання у злочинців, а їх було троє, у тому числі організатор, вилучено близько 5 стаканів макової соломки, ще стільки ж уже переробленої сировини, 40 мілілітрів готового щойно звареного ацетильованого опію, прекурсори. Обладнання для виготовлення наркотику оперативники виявили у самому приміщенні. Зважаючи, що затримані приїздили в будинок чи квартиру з цієї метою, практично, через день – обсяги обігу наркотичних засобів кваліфікуються як особливо великі.

Згодом, після порушення кримінальної справи, було затримано ще трьох учасників групи та проведено низку обшуків. Підозрюваним інкримінувалося незаконне виготовлення, придбання, зберігання, перевезення та збут наркотичних засобів, прекурсорів, організація та утримання місць для незаконного вживання та виготовлення наркотичних засобів, а також використання коштів, здобутих від незаконного обігу наркотичних засобів.

Встановлено легалізацію та використання коштів, отриманих від незаконного обігу наркотичних засобів, на загальну суму понад 100 тисяч гривень. П’ятеро із членів угрупування уже мали судимості за злочини, пов’язані, переважно, з наркотиками.

Нещодавно Житомирський районний суд виніс відносно обвинувачених вирок, відповідно до якого троє з них отримали по вісім років позбавлення волі, інші учасники угрупування – від 4 до 5 років. Усі з конфіскацією майна.

Алла Ващенко