Бердичівський районний суд відправив на нари постачальників героїну

Бердичівський районний суд Житомирської області виніс обвинувальний вирок відносно трьох членів організованного злочинного угрупування.

Злочинці налагодили міжнародний канал надходження на територію держави особливо небезпечного наркотику – героїну.

Інформацію про появу групи ділків, які шукали шляхи збуту напівсинтетичних та синтетичних наркотиків на території трьох сусідніх Вінницької, Житомирської та Київської областей оперативники отримали в грудні. Майже одночасно у розважальних закладах Житомира було виявлено окремі факти продажу героїну.

На детальну перевірки інформації та відслідковування каналу надходження небезпечного товару оперативникам знадобилось близько двох місяців. У результаті вдалося вийти на наркоділків та встановити з ними контакт. На початку лютого після тривалих перемовин сторони домовились про оптову закупівлю героїну. Партія у 200 грам була оцінена у суму понад 11 тисяч доларів США. Під час безпосередньої реалізації товару у Бердичеві правоохоронці затримали двох із трьох членів злочинного угрупування.

Ними виявились двоє вінницьких приватних підприємців. Одним з них виявилась 27-річна жінка. За місцем їх тимчасового проживання працівники міліції вилучили ще 100 грам героїну.

Третій учасник групи на той час перебував на території Туреччини, у Стамбулі, звідки небезпечний товар і надходив до України. Оперативники дочекались його повернення, оскільки чоловік прибував до України з черговою партією наркотику.

6 лютого він був затриманий працівниками міліції Житомирщини на території Міжнародного аеропорту «Бориспіль». Чергову партію героїну, близько 500 грам, чоловік перевозив на собі.

Як повідомив начальник Слідчого управління УМВС України в Житомирській області Василь Дячук, у ході розслідування кримінальної справи, порушеної відносно членів злочинного угрупування з ознаки організованості за ч.3 ст.307 (Незаконне виробництво, виготовлення, придбання, зберігання, перевезення, пересилання чи збут наркотичних засобів, психотропних речовин або їх аналогів) Кримінального кодексу України було зібрано достатню доказову базу їх злочинної діяльності. Зокрема, встановлено, що третій фігурант справи є громадянином Молдови, де знаходився у міжнародному розшуку. А під час перетину кордону України використовував підроблений паспорт громадянина нашої держави.

Бердичівський районний суд, розглянувши представлені матеріали, виніс вирок, за яким двоє із членів групи – організаторка та постачальник – отримали покарання у вигляді 8 років 1 місяця позбавлення волі з конфіскацією майна, а третій – розповсюджувач – 8 років та 10 місяців, теж з конфіскацією належного майна.

Алла Ващенко, ВЗГ УМВС України в Житомирській області