Кав’ярня “Прокофій” розпочинає підтримку житомирських митців-аматорів

В Житомирі багато творчих постатей.

Житомиряни фотографують, малюють знімають короткометражні фільми, танцюють, співають, ліплять, вишивають. Цей список можна продовжувати дуже довго.

Кожній людині, яка живе мистецтвом, потрібна творча реалізація. Адже твір тоді здобуває художню цінність, коли його бачать люди, коли він примушує задуматися, згадати себе колишнього, торкає струни душі.

Тепер у Житомирі одним місцем, де митці-аматори можуть донести свою творчість до глядача стало більше. Кав’ярня “Прокофій” – улюблений заклад багатьох житомирян, започаткувала культурно-мистецький проект – тепер тут можна випити запашної кави і насолодитися картинами, скульптурами, вишиванками, оберегами, іншими не менш прекрасними витворами місцевих талановитих людей.

Репортер Житомира познайомився з Тетяною Кондратюк, директором кав’ярні “Прокофій”, вродливою жінкою, витонченою поціновувачкою прекрасного, яка вирішила підтримати місцеві таланти, надавши їм можливість виставляти свої роботи у відомій міській кав’ярні.

Пані Тетяна розповіла, що проект стартував цього місяця з виставки житомирського художника-аматора Ігоря Українського. Виставляється 5 його картин.

____________________________________________________________________________

Довідка:

Український Ігор Олексійович

Народився 19 вересня 1963 року в м. Сквира Київської області. Проживає в Житомирі з 1977 року. Працював майстром, а в подальшому заступником директора по постачанню та сбуту Житомирської фабрики «Реммеблі»

З 1988 року розпочав діяльність в сфері кооперативного руху по ремонту та виготовленню м’яких меблів.

Працював директором Житомирської філії НВО «Техінформкомплект» та директором виробничої фірми «МІОН».

З березня 2009 року приватний підприємець у сфері громадського харчування. В 2011 році спробував себе в написанні картин рідного міста.

Художньої освіти не має.

____________________________________________________________________________

Всі картини, виставлені у “Прокофії” Ігорем Українським написані на холсті акрилом, за виключенням картини «Житомирська обласна філармонія», яка написана акрилом на дереві. Автор зобразив рідні з дитинства кожному мешканцю нашого міста мальовничі куточки Житомира.

– Виставкою картин Ігоря Українського ви розпочинаєте свій проект?

– Так. Він першопроходець. Щомісяця у нас буде нова виставка. Так, наступного місяця наші відвідувачі побачать роботи майстрині Лілії Чорноморець, яка працює у техніці “мукасолька” (древньо-слов’янська техніка ліпки оберегів з муки та солі). Далі ми плануємо виставку авторських ляльок з поролону Світлани Шевчук. А вже у лютому – покажемо вишиванки та макети робіт вихованців центру науково-технічної творчості учнівської молоді. Ну і так далі…

– Ідея художніх виставок у кав’ярнях не нова. В чому ви бачите доцільність власного проекту?

– Ми вирішили підтримати талановитих житомирських художників-аматорів, які створюють чудові полотна, але змушені складати їх “у шафу”. Речі дуже гарні, ексклюзивні, заслуговують бути оціненими великою кількістю поціновувачів мистецтва. Для багатьох з них це буде перша у житті персональна виставка. А це для творчої людини багато що значить.

Тетяна Кондратюк: “Кожен місяць у кав’ярні “Прокофій” виставлятимуться нові роботи!”

Житомиряни вперше мають змогу ознайомитися з картинами Ігоря Українського

Житомирська водонапірна башня

Житомирський Кафедральний собор

Житомирська обласна філармонія

Скеля Голова Чадського

Стара житомирська плотина

Сергій Фещенко