Перспективний виконком Житомира: дитячі садочки Житомира переповнені

Дитячі садочки Житомира вкрай перевантажені – в середньому на 147%, а окремі садки – перевантажені вдвічі за передбачені норми (дані подано згідно відповіді Управління освіти Житомирської міської ради на запит депутата міськради Величка Олександра (документ додається).

Чим більше дітей відвідує групу дитсадка, тим більший ризик їх захворювання на інфекційні хвороби. Тому лікарі просять залишати вдома дітей зі слабким імунітетом. А це – додаткове навантаження на працюючих батьків. Окрім того, психологи стверджують, що відмова від відвідування дитячого садочку призводить до погіршення соціальної адаптації дитини.

У зв’язку з цим Перспективний виконком Житомира пропонує надавати батькам адекватну інформацію про поточну завантаженість закладу на етапі подання документів до дитячого садочку та про ситуацію в інших закладах дошкільної освіти.

Один з механізмів – створення відкритого інтернет-сайту з актуальними даними щодо кількості місць у дитячих садочках, фактичної кількості дітей та кількості поданих заявок на наступний рік. Крім того, сайт має містити так званий паспорт закладу: умови в дитячому садочку, дані про персонал, і можливість відкритого обговорення на сайті проблемних питань відносно дитячих дошкільних закладів.

Таким чином батьки заздалегідь зможуть обрати менш завантажені дитячі садочки, забезпечивши потрібну для дитини увагу вихователів. Незначні витрати на проект (за умови чесного конкурсу це до 5 тисяч гривень) несуть в собі значну вигоду для батьків.

«Звичайно проблему це вирішить максимум на 5-10%, але відкритість інформації наблизить можливе її усунення. Житомиряни мають бачити реальну ситуацію в дошкільному вихованні, і це буде стимулювати будь-яку владу докладати зусиль для вирішення існуючої проблеми. Ми будемо наполягати на цій пропозиції в Житомирській міській раді», – зазначає Величко Олександр.

«Створення такого інтернет-сайту – лише перший крок. Ми також вивчаємо можливість впровадження популярної в Європі онлайн-системи реєстрації дитини в дошкільному закладі, що економить час батьків та зменшує бюрократію та можливість корупції. Ми встановили контакт з міськими радами у Чернівцях та Львові, які зараз тестують схожу систему», – розповідає Олена Рой, куратор даного проекту у Перспективному виконкомі Житомира.

При вивчені документів у членів Перспективного виконкому викликав подив той факт, що у офіційній відповіді Управління освіти Житомира неправильно порахувало… дітей.

У підсумку Управлінням вказано на 28 дітей більше за результат, який мав би вийти при простому додаванні даних по усім закладам міста. Так само незрозуміло, звідки взялося 23 зайвих місця.

«Чому заступник начальника управління освіти не знає «на зубок» кількість дітей, що відвідує підконтрольні управлінню дитячі садочки? Якщо ж це технічна помилка, тоді про який рівень освіти вони говорять, якщо в самому управлінні не можуть порахувати кількість дітей, хоча б на калькуляторі? Будь який вчитель у школі за таку помилку поставив би двійку», – зауважив один з ініціаторів Перспективного виконкому Віктор Ткачук.

Перспективний виконком Житомира