Прокуратура Житомирщини повернула в бюджет 4,8 млн. грн.

Позов прокуратури Житомирської області до Державної інспекції з карантину рослин по Житомирській області та товариства з обмеженою відповідальністю задоволено рішенням господарського суду Житомирської області від 10 листопада 2011 року.

Як повідомив перший заступник прокурора області Анатолій Чумаченко, прокуратура опротестувала рішення тендерного комітету Державної інспекції з карантину рослин по Житомирській області від 9 липня 2009 року про визначення переможця відкритих торгів на закупівлю нежитлового приміщення площею майже 1000 кв. м.

Позиція прокуратури ґрунтувалася на тому, що торги проведено із грубим порушенням вимог тендерного законодавства, на підставі експертного висновку, який не пройшов рецензування.

Зокрема, тендерним комітетом не проведено моніторингу цін на ринку нерухомості, не внесено змін у річний план закупівель інспекції на 2009 рік щодо очікуваної вартості придбання приміщення та не враховано тендерних пропозицій інших учасників. Крім того, приміщення не відповідає технічним вимогам, а його ціна вдвічі перевищує ринкову.

Таким чином, за втручання прокуратури незаконне рішення тендерного комітету визнано недійсним. Також скасовано договір між інспекцією та товариством з обмеженою відповідальністю про закупівлю приміщення, згідно якого держава заплатила майже 4, 8 млн. грн. Незаконно отримані кошти повернено до державного бюджету.

Прес-служба прокуратури Житомирської області