У Верховній Раді України дідівщина?

Мабуть, ні для кого не є секретом, що кожна людина бажає для себе тільки найкращого. Те ж і в українському парламенті.

Як повідомив народний депутат Володимир Каплієнко, в українському законодавчому органі є свої найкращі місця, які розподіляються, виходячи з принципу «хто сильніший». За словами Каплієнка, у Верховній Раді існує своя «дідівщина», яка виражається в тому, що старі і досвідчені депутати мають пріоритет у виборі комітетів і комісій, а також вони мають перевагу вибору, на яких місцях сидіти в залі засідань. Як зазначив Каплієнко, молоді депутати, які не знають всіх цих нюансів, як правило, отримують все найгірше в Раді, тобто те, що залишається після перерозподілу між більш досвідченими. Володимир Каплієнко підкреслив, що приблизно те ж саме відбувається і з фракціями щодо питання розподілу секторів в залі засідань.

Цікаво, що місця у Верховній Раді розміщені так, що деякі з них є найбільш доступними для фотокамер журналістів, а інші навпаки, практично недосяжні для представників засобів масової інформації.

Але, як виявилося, одним із критеріїв, який впливає на розподіл і вибір місць у залі засідань українського парламенту, є віддаленість від точки доступу Wi-Fi, що впливає на можливість або неможливість під час засідань користуватися інтернетом. За словами народного депутата Віктора Уколова, самі «козирні місця» – ближче до ложі преси, оскільки, саме там і розташована точка доступу.

Кажуть, що у Верховній Раді придумали навіть свій анекдот: один з депутатів поміняв свій новий джип на «краще» місце в залі засідань.

За матеріалами: «Комсомольська правда в Україні», ТСН.ua